hasar kaydı yardım...

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bi araç alıcam fakat hasar kaydı sorgulamasında "Kayitlarimiza gore *** Sasino lu arac 1 adet kazaya karismistir. KZ1:21/11/2013, ERP-Carpma, 2740TL 1 Ocak 2012 sonrasi Hasar verileri eksper raporuna gore verilmistir." cevabı geliyor. bunun tam açıklaması nedir?? bu erp-çarpma nedir?? birde bu çarpmada ön tampon değişmiş. sıkıntı olur mu? teşekkür ederim...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence aracın tamponunun değişmesi, boyanması benim için kusur bile değildir. Ama hasar kaydına ciddi rakamlarla yansır bu.
Benim aracında ön çamurluğuna parça boya yapılmış bi aracın çizmesi sebebiyle, 1400 TL'lik hasar kaydı var...

Tampon bu yani, kaldırıma yanaşırsın sürter, park edersin ufak bi çatırtı gelir, heryere değen ilk tampondur, değişmesini kafanıza takmayın... Hasar kaydına gelince, yüksek bir meblağ değil alırken satarken kesinlikle başınızı ağrıtmaz (1 kuruş hasar kaydı olmasın diyenler hariç) ...

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bende 2001 elegance astra var. Full orjinal. Benden önceki kişi tamponda çeki demiri kısmında yanlış bağlantı yapmış ve çatlatmıştı. Adamda orjinal diye yaptırmamış. Ben aldım gitti değiştirdim orjinal tamponla. Yani demek istediğim eğer şaselerde yamulma düzeltme yoksa tampon değişmeleri önemli değil. Bi önden sert darbe alma var bide dokunma :) aracı alırken götürün servise şaselere bakın düzeltme varsa düşünün biraz. Ama orjinalse takıntı yapmayın. Hasar kaydına gelince erp carpma için fikrim yok ama tutan miktar servis için gayet uygun. Yani tampon serviste değiştiyse normaldir. (Ben servisten fiyat aldım. 1.200 lira ön tampon) ona göre kıyaslayın hocam

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın fiyatı arttıkça 5bin lira gibi rakamlar normal, tampon afl far gibi şeyler olduğundançç