Hare Ve Çizik Giderme, Polish uygulaması.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hare Ve Çizik Giderme, Polish uygulaması.

Az önce arabamın üzerindeki ufak bir kuş pisliğini ıslak mendille sildim, pislik boyayı o kadar yakmışki ıslak mendil bile pisliğin değdiği yerleri kılcal çiziklerle doldurdu!!

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Az önce arabamın üzerindeki ufak bir kuş pisliğini ıslak mendille sildim, pislik boyayı o kadar yakmışki ıslak mendil bile pisliğin değdiği yerleri kılcal çiziklerle doldurdu!!

Aracın boyasına zarar vereceğini düşündüğüm için ben hiç bir zaman ıslak mendil kullanmıyorum. Sonuçta kimyasal madde, en kötü ihtimal bakkaldan bi şaşal su alıp önce pisliğe su döküp yumuşatıyorum sonra bezi ıslatıp temizliyorum. Çizik gidericiler yada pasta cilalar ile ufak bi ovalamayla gidecektir çizikleriniz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kipa nın alkolsüz ıslak mendili, aslında değdirmemek lazım ama sadece kuş pisliğinin değdiği yerleri çizdi etrafına hiç zarar vermedi.

Çıkıp 2dk çizik gidericiyle uğraşayım bari..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

walll walll Turtle Wax ın hafif çizik giderisiyle dediğim alanı temizlemeye çalıştım daha fazla kılcal çizik oluştu  walll walll

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet başka bir noktada daha denedim sonuç aynı, ürün açıklamasında "çizik alır parlatır" dese de ürünü çok yeni araçta kullanmak istenmeyen sonuçlara neden oluyor çünkü ürün yeni boya için değil hafif hasarlı boylardaki kusurları almak için üretilmiş.

Açıklama kısmı eksik.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

walll walll Turtle Wax ın hafif çizik giderisiyle dediğim alanı temizlemeye çalıştım daha fazla kılcal çizik oluştu  walll walll
sıvı yada çok yumuşak bir krem kullanın. panik yapmayın düzelir. ankarada olsaydınız el birliğiyle yapardık

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben önceki aracımda sonax'ın çizik gidericisini kullanıyordum çok iyi sonuçlar alıyordum. Normal çizikleri bile gideriyordu. tabi birde temizlediğimiz alanın ve süngerin temiz olması lazım. onların üzerinde kalıysa katı birşey onlar çizmiş olabilir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birlikte olsak zaten kafama bile takmazdım ama şu anki ruh halimle çalışamam bile!

İşi bırakıp dediğim alanı cilalamaya çıkıyorum  madd

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turtle Wax ın sıvı cilasıyla ön kaputu tekrar cilaladım; vernik tabakasındaki kılcal dairesellerle dediğim çizikler kayboldu, 1-2 vernik çiziği kaldı.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turtle Wax ın sıvı cilasıyla ön kaputu tekrar cilaladım; vernik tabakasındaki kılcal dairesellerle dediğim çizikler kayboldu, 1-2 vernik çiziği kaldı.

Hadi geçmiş olsun bakalım,  bende önümüzdeki ay boya koruma düşünüyorum bu tip olaylarla karşılaştığımızda çıkartması daha kolay oluyor.