hararet klima soğuk üflüyor

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hocam bende sıcağa ayarladım açtım kaloriferi bu sabah baktım hiç su yok antifirizli su ekledim baya, tahminime göre dün yetersiz su vardı oyüzden hararet yaptı ama benim anlmadığım hararet yapınca suya baktım içinde vardı
Klimayı açma üstad hararet yapmış arabada zorlar sahada sıcağa getir kalorifer çalışsın motor hararet yapınca en sıcak kademeye getirilir kalorifer son hız da açılır ama senin araçta kalorifer ısıtmıyor ha polen filtreside yapar ılık üfletir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hocam bende sıcağa ayarladım açtım kaloriferi bu sabah baktım hiç su yok antifirizli su ekledim baya, tahminime göre dün yetersiz su vardı oyüzden hararet yaptı ama benim anlmadığım hararet yapınca suya baktım içinde vardı
Su kaynamaya başlar sa kapağa kadar basınç yüzünden su dolar motor soğuk iken su eklenir 2 defa daha yol yaptıktan sonra kontrol edilir çünkü hava vardır çıkar yine su eklemek gerekir araca

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yağ çubuğuna baktın mı yağa su karıştırma var mı o eklediğin su nereye gidiyor? Buhar olup uçmaz sonuçta

Sıkıntılı iş açma başına

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Su kaynamaya başlar sa kapağa kadar basınç yüzünden su dolar motor soğuk iken su eklenir 2 defa daha yol yaptıktan sonra kontrol edilir çünkü hava vardır çıkar yine su eklemek gerekir araca
bu hararetin tek nedeni motor suyu azalmış oyüzden anladığım kadarı ile hocam

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- Sistemde yetersiz su vardır.
- Su kaçağı olabilir
- Devirdaim arızalı olabilir
- Kaçak ve devirdaimde sorun yoksa kalorifer peteği tıkanmış olabilir.

Sırayla kontrol edin :)

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
- Sistemde yetersiz su vardır.
- Su kaçağı olabilir
- Devirdaim arızalı olabilir
- Kaçak ve devirdaimde sorun yoksa kalorifer peteği tıkanmış olabilir.

Sırayla kontrol edin :)
hocam malesef daha önce halletiğim lpg regülatör namı diğer gaz beynine giden hortum kelepçesinden yine su sızdırmış ve baya azalınca hararet şaha kalkmış hocam başka diğerlerinede bakacam yine sanayi yolları göründü😀

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet ilk etapta tamamla suyu ama surekli takip et eksiltme tekrar yapacakmı
kannn üstadım yine regülatör kelpçesinden su sızdırmış ve baya azaltmış suyu tamir etmiştim ama yine başladı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kannn üstadım yine regülatör kelpçesinden su sızdırmış ve baya azaltmış suyu tamir etmiştim ama yine başladı
Üstad regülatörün boru girişinden tam borunun bitimindenmi kaçırıyor yoksa regülatörün dirseklerindenmi tam bak dirsek satılır onu değiştir bulamazsan komple yeni al yoksa conta yakarsın