hararet klima soğuk üflüyor

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merhaba forumdaşlarım bu gün 30 km lik bir seyehat yaptım benim araç hararet yaptı ve klima yı sıcağa vermeme rağmen soğuk üfledi aracı durdurdum suyu kontrol ettim çok az bi kaynama vardı kontağı kapattım 3, 4 dakka sonra çalıştırdım hararet yok biraz gittikten sonra yine hararet ışığı yandı sonra yine durdum fan açtı.. havada soğuk malum kış ayları neden böyle oldu düşüncelerinizi bekliyorum...

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam suda kaynama varsa ve soğuk veriyorsa sizi üzmek istemem ama conta yakmış olabilir.. Serviste onların testleri yapılıyor. Yaptırırsanız net sonuç alırsınız. Hararetin sebebi soğutma sistemi kaynaklı gibi duruyor eğer su kabında su varsa. Termostat açmamış olabilir..

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam suda kaynama varsa ve soğuk veriyorsa sizi üzmek istemem ama conta yakmış olabilir.. Serviste onların testleri yapılıyor. Yaptırırsanız net sonuç alırsınız. Hararetin sebebi soğutma sistemi kaynaklı gibi duruyor eğer su kabında su varsa. Termostat açmamış olabilir..
su kabında su vardı çok az hafif bi bi kaynama farkettim ama motor sıcaklığı 120 leri gördü sanırsam oyüzden kaynatmış

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
su kabında su vardı çok az hafif bi bi kaynama farkettim ama motor sıcaklığı 120 leri gördü sanırsam oyüzden kaynatmış
Sistemde hava vardır onu alın araçta lpg varmış sanırım ve lpg araca su boruları nasıl alındı ona bakmak lazım kalorifer soğuk üflüyor sa susuz dur yada tıkalı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sorununun cevapları yazılmış bende birşey ekleyeyim araç klimaları tek tiptir kışın klimaı açtığınızda kalorifer ısıtır klimaysa sadece içerideki nemin çabuk kurumasını sağlar fakat ısıtmaya hiçbir etkisi yoktur. Boşuna yakıtınız artar araç çekişten düşer.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Klima açıksa kapatın klima sadece soğuk üfler

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sistemde hava vardır onu alın araçta lpg varmış sanırım ve lpg araca su boruları nasıl alındı ona bakmak lazım kalorifer soğuk üflüyor sa susuz dur yada tıkalı
evin önüne park edip 10 dakka sonra bakınca baya su azalmıştı

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hocam derecesini sıcağa verip açtım havalar soğuk malum birde motoru soğutsun diye düşündüm
Klimayı açma üstad hararet yapmış arabada zorlar sahada sıcağa getir kalorifer çalışsın motor hararet yapınca en sıcak kademeye getirilir kalorifer son hız da açılır ama senin araçta kalorifer ısıtmıyor ha polen filtreside yapar ılık üfletir

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
evin önüne park edip 10 dakka sonra bakınca baya su azalmıştı
Su ekle araca rölantide çalıştır fan acaba kadar fan açsın biraz bin 20 km kadar su yine eksilecekti bunu 2 defa yap suyu tekrar ekle bak sonra yapacakmı yapmazsa antifiriz ekle