Hangi yağ 5w-30 ? 0w -40 ?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu konuda çok fazla öneri çıkıyor bende bir türlü karar vermedim.Geçen yıl mobil 1 esp 5w -30 kullandım.Simdi bakıyorum mobil in sitesinde 0w-40 esp öneriyor. Aracin kitapçığında bir türlü bulamadım.Sizin bu konuda deneyimleriniz görüşleriniz nelerdir?Şimdiden teşekkürler...

Not: Aracın ilk bakiminda 0w -40 kullanılmış ondan sonra 5w -30 geçilmiş bende 5 w -30 koymuştum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Partikül filtreniz varsa Esp koyun, yoksa New Life olur. Ankara dasınız, kış vakti 0-40 kullanın.

cosmo_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Admin bey bu konuda da bir sürü konu var. Her açılan konuda bu kadar hassas değilsiniz maalesef.

en basitinden : http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/81854-hangi-yag.html

Ve daha bir çoğu ve her konuda bu duruma rastlayabilirim. Nedense bizim konu pat diye kilitlenmiş. Ben o eski konuların hepsini okudum 3 4 yıl önce yazılanlar zaten. Konu sahibi arkadaş kusura bakmasın.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Admin bey bu konuda da bir sürü konu var. Her açılan konuda bu kadar hassas değilsiniz maalesef.

en basitinden : http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/81854-hangi-yag.html

Ve daha bir çoğu ve her konuda bu duruma rastlayabilirim. Nedense bizim konu pat diye kilitlenmiş. Ben o eski konuların hepsini okudum 3 4 yıl önce yazılanlar zaten. Konu sahibi arkadaş kusura bakmasın.

Kullanıcı Bey, 2 etti, 10 gün hava değişimi.

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç ne bilmiyorum ama astra h kitapçığında 5w30 ve 5w40 tavsiye ediliyor.servisler izmirde 0w40 a hiç sıcak bakmıyor olmaz diyolar.5w30 dexos2 özellikli Türkiye de sınırlı yağ var.ben castrol e pek sıcak değilim.mobilde 5e30 yok dexos2 li. Shell helix ag 5w30 iyi bir yağ ama piyasada pek yok .lukoil genesis var.bp visco var motul ve luqi moly var pahalı.gm dandik.en iyisi yine lukoil gibi görünüyor fiyat performans bakımından.metro gross ta 69 tl fiyatı var.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç ne bilmiyorum ama astra h kitapçığında 5w30 ve 5w40 tavsiye ediliyor.servisler izmirde 0w40 a hiç sıcak bakmıyor olmaz diyolar.5w30 dexos2 özellikli Türkiye de sınırlı yağ var.ben castrol e pek sıcak değilim.mobilde 5e30 yok dexos2 li. Shell helix ag 5w30 iyi bir yağ ama piyasada pek yok .lukoil genesis var.bp visco var motul ve luqi moly var pahalı.gm dandik.en iyisi yine lukoil gibi görünüyor fiyat performans bakımından.metro gross ta 69 tl fiyatı var.

Corsa d 1.4 twinport 100hp 2011 : son bakımda 5w-30 mobil 1 esp aslında çok memlun kaldım fakat yag konusunda o kadar çok fikir paylasiliyor ki insanin kafasi karisiyor. Bu dexos2 dediginiz özellik nedir?

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa d 1.4 twinport 100hp 2011 : son bakımda 5w-30 mobil 1 esp aslında çok memlun kaldım fakat yag konusunda o kadar çok fikir paylasiliyor ki insanin kafasi karisiyor. Bu dexos2 dediginiz özellik nedir?

Dexos2 gm un onayladığı spesifikasyon dur.her 5w30 olmaz gibime geliyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

http://www.mobil1.com.tr/hangi-motor-yagi/opel-motor-yagi.aspx

dexos2

Mobil 1™ ESP 0W-40, dexos2 standardının gerekli olduğu, benzinle ve dizelle çalışan Opel otomobiller için General Motors tarafından onaylı tamamen sentetik ve düşük kül oranına sahip bir yağdır. dexos2 standardı, daha eski GM-LL-A-025 ve GM-LL-B-025 GM yağ özellikleriyle geriye dönük olarak uygundur.

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.mobil1.com.tr/hangi-motor-yagi/opel-motor-yagi.aspx

dexos2

Mobil 1™ ESP 0W-40, dexos2 standardının gerekli olduğu, benzinle ve dizelle çalışan Opel otomobiller için General Motors tarafından onaylı tamamen sentetik ve düşük kül oranına sahip bir yağdır. dexos2 standardı, daha eski GM-LL-A-025 ve GM-LL-B-025 GM yağ özellikleriyle geriye dönük olarak uygundur.

Hocam size zahmet bi tanede 5w30 dexos2 li yağ bulur musunuz mobil-1 de.kitapçıkta 5 30 bulunamazsa 5 40 yazıyor.