Castrol Edge 5w-40 enine boyuna

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar arabayi aldigimda astra icin yag arastirmasi yaptim ve sonunda mobil 1 esp 0w-40 yag aldim. Mobil 1 in sitesinde new life 0w-40 öneriyor fakat esp 0w-40 ile aralarinda pek fiyat farki olmadigi icin espyi sectim. Hem esp gm onaylarini karsiliyor ayrica partekul filtreli araclar icin uygun bende partekul filtre yok ama aybi paraya daha kalite urun aldim gm dexos2 onayli. Genel anlamda memnunum. Fakat aracim 175000km oldugu icin ince mi geldi tam anlayamadim. Ozel serviste ince gelir dedi. sogukken hafif ses vardi isininca gitti. Bana castrol edge 5w-40 onerdi cok kalitwli yag oldugunu belirtti. Bu yag da gm spesifikasyonlarini ve dexos2 yi karsiliyor. Bi yerde castrolun guzel oldugunu fakat mobilin ondan bi gomlek ustun oldugunu ve castrolun kurum yaptigini okudum. Bu sebeplerden kafam karisti. Castrol gercekten boyle mi mobil1 0w-40 a devam etsem ne gibi zarari olur?

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Castrol kurum yapıyorsa kullanmayın araç dizel, mobilin ince yağ olduğunu söyleyen usta sana mobilin bir numara daha kalın veya kendince falan numarayı kullan diye öneride bulunmadımı onun için bir ustaya takıntı etme arkadaşım, ustan sana bu yağı kullan aracın için iyidir yanındayım diye seni memnun etmesi gerekir vede kendide yaptığı işin arkasında durmasını bilir, bizler fazla araştırdıkça kafamız çok karışır, saygılar..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doldurma yağ.
enide boyuda bu.
motul mobil 1 liqui moil gerisi yalan...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O usta gitsin çamaşır makinesi tamir etsin.
0w-40 ince yağ 5w-40 kullan diyen adam zeytinyağıyla mısırözünü de ayıramaz.
İki yağı da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman tek favorim Mobil 1 ESP 0W40 :D Motul'da çok iyi yağ imiş ama biraz pahallı sanırım. Mobil 1 ESP 0W-40'ı koydurduğum zaman arabanın ilk çalışmasındaki rahatlığı bariz fark ettim. Bilmiyorum belki de bana öyle geliyordur. Kafamdaki tek soru işareti 175000'deki aracıma uygun olur mu?

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son iki değişimdir Mobil 1 esp 0 40 kullanıyorum. Kışın daha sessiz çalışma, rolantide anlık tüketim ilk çalıştırıp beklemede daha az. Ben memnunum. Tek sıkıntım kışın motorun geç ısınması.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son iki değişimdir Mobil 1 esp 0 40 kullanıyorum. Kışın daha sessiz çalışma, rolantide anlık tüketim ilk çalıştırıp beklemede daha az. Ben memnunum. Tek sıkıntım kışın motorun geç ısınması.

Km'si düşük araçlarda kesin önerim zaten Mobil'in Esp 0w-40'ı. Tüm gereksinimleri karşılıyor. Tam sentetik. Başka yağa geçip yağ değiştirmekte pek iyi değil anladım kadarıyla. Aynı yağa devam edeyim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
eğer aracınız yağı çok fazla eksiltmiyorsa mobil 1 e devam edin ama castrol 5w40la mobil 1 0w40 aynı kalınlıktadır 40 numara kalınlığında kışınsa 0 ve 5 numara yağ kalınlığın özellik gösterir tek fark bu

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne adamlara usta diyoruz ya, 0w-40 ile 5w-40 arasında kış şartlarında belirgin fark olur, buince bu kalın mevzuu olmamalı. Ayrıca gm castrol gibi yağla ben zift gözüyle bakıyorum kimsenin sevmediği gulf,petronas,motul gibi yağları alma imkanım yoksa fiyat olarak biraz daha yüksek kalan ve kalitesini şahsen tartışmayacağı mobil1 markasına yönelirdim. 0w-40 new life bir harika, en az 20bin km gidiyor bozulmadan ;)