Hangi H7

Kısa farlara hangi H7 tavsiye edersiniz?

• Philips NightGuide

Oy: 3 10.0%
  • Philips X-tremeVision

Oy: 12 40.0%
  • Osram Night Breaker Plus

Oy: 9 30.0%
  • Bosch Plus 90

• Diğer

• Kullanılan toplam oy
    30

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kullanmakta olduğum osram night breaker (plus olmayan) kısa farların soldaki patladı. yerine hangisini tavsiye edersiniz? Beyaz ışık veren mavi camlılardan istemiyorum. sarı ışık ama iyi aydınlatma ve uzun ömürlü olsun istiyorum.

Philips NightGuide
38062nightguideh7.jpg
philips-night-guide-1.jpg

Philips X-tremeVision
[img=387x480]http://www.autolamps-online.com/product_images/a/179/SP-XV-H7_1___07905.jpg[/img]

Osram Night Breaker Plus
63598579_tn30_0.jpg

Bosch Plus 90
Bosch-Plus-90-h7-far-ampul-seti-ikili__39530266_0.jpg

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hangi H7

Osram NBR,Philips X-treme,Bosch Plus hepside hemen hemen aynı kalitedeki ürünler
ama ben olsaydım Philips X-treme alırdım kesinlikle.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi plus90 ı da aynı zamanlarda patlatırsın. Aydınlatması biraz daha iyi. Ama Xtreme vision hem çok daha uzun ömürlü hem de daha güçlü bir ampul. NB plus ise şimdiki ampullerinin biraz daha uzun ömürlüsü. Kesinlikle XV yi tercih ederdim ben.  Night guide ı kullanan birini görmeden sakın alma. Kolormatik gibi garip birşey.  005hihih

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam fiyat bilgileri varmı ? 2 yıldır onboard ampulleri kullanıyorum bende ama yakında patlar kanısındayım.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biraz araştırınca bosch plus 90 ın kısa ömürlü olduğunu gördüm, night guide ilk başta cazip gelmişti fakat diğerlerine göre daha az ışık veriyormuş daha ziyade karşıdan gelenin gözünü almasın diye yapılmış, x-treme vision en iyisi görünüyor. nightbreaker plus eskiye nazaran daha uzun ömürlü ama, ne kadar uzun emin değilim.
bu durumda ya 70tl ye x-treme vision yada 40 tl ye nightbreaker plus alacam. neredeyse iki katı fiyat farkı var.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ebony link' Alıntı:
Hocam fiyat bilgileri varmı ? 2 yıldır onboard ampulleri kullanıyorum bende ama yakında patlar kanısındayım.
nightguide = 60tl civarı
xtreme vision = 70tl civarı
nightbreaker = 60tl civarı (praktikerde 40tl)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
biraz araştırınca bosch plus 90 ın kısa ömürlü olduğunu gördüm, night guide ilk başta cazip gelmişti fakat diğerlerine göre daha az ışık veriyormuş daha ziyade karşıdan gelenin gözünü almasın diye yapılmış, x-treme vision en iyisi görünüyor. nightbreaker plus eskiye nazaran daha uzun ömürlü ama, ne kadar uzun emin değilim.
bu durumda ya 70tl ye x-treme vision yada 40 tl ye nightbreaker plus alacam. neredeyse iki katı fiyat farkı var.

plus için %30 kadar daha uzun ömürlü deniliyor. Yani 300 saat yerine 400 saat gidecek. Eğer ki NB nin aydınlatmasından memnunsan plus ile devam edebilirsin. Şunu da söyleyeyim NB ve XV arasındaki aydınlatma performansı xenon a geçmiş gibi olmuyor hiçbir zaman. Sadece daha parlak ve bazı noktalarda daha iyi görüş sağlayan bir ampulun oluyor.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
plus için %30 kadar daha uzun ömürlü deniliyor. Yani 300 saat yerine 400 saat gidecek. Eğer ki NB nin aydınlatmasından memnunsan plus ile devam edebilirsin. Şunu da söyleyeyim NB ve XV arasındaki aydınlatma performansı xenon a geçmiş gibi olmuyor hiçbir zaman. Sadece daha parlak ve bazı noktalarda daha iyi görüş sağlayan bir ampulun oluyor.
bu önemli işte eğer plus sadece %30 uzun ömürlü ise xtreme daha mantıklı. performansları aynı gibi zaten sanırım. belki xtreme biraz daha iyi olabilir. o zaman ben xtreme alayım en iyisi :)