2011 Astra J Gündüz Far Hatası

cnr.005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,
2011 Astra J 1.3 eco flex Sport aracını aldım ve aranıza yeni katıldım. İsmim Caner, Amasyada yaşıyorum.
Bildiğiniz gibi aracın farları halojen ampül, orjinal gündüz farları led olan far buldum. Aracıma taktırdım, soketler falan tam uydu. Ancak araç sağ ve sol gündüz far arızası veriyor. Bilgisayara bağlatıp sildik ancak hata vermeye devam ediyor. Opel yetkili servisi ile görüştüm aracı getirin bakalım eğer uyumluysa yurt dışından yazılım isteriz dediler ücreti içinde 30 ile 170 euro arasında değişir dediler. Bu konuda bilgi ve tecrübelerinize istinaden bu hatayı silmenin bir yolu var mı? Ayrıca böyle hata vererek kullansam bir sorun olur mu? Sonuçta elektrik aksamı ile ilgili olduğundan çekincelerim var. Forumda araştırdım ama ilgili konu bulamadım, bundan dolayı yeni konu açtım. Bilgisi olan veya daha önce başına gelmiş olan arkadaşlaın yardımını rica ediyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@cnr.005 hocam aramıza hoşgeldiniz.Yazılımsal olarak sorun çözülecektir, psikolojik etkisini saymazsak herhangi bir sorun çıkarmayacaktır diye düşünüyorum :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz Caner bey..Uyarı verdiyse illaki takılan ampulun değerleri uymamıştır..Başka bir ampul(Orjinal ile Aynı değerlerde) deneme şansınız varsa,o şekilde test edin derim..