GTC Turbo Orta Susturucu İptali

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eveeet, orta susturucu iptalini yaptım. Öncelikle uygulama için Ankara'da 2 yer tavsiye ettiler Koç ve Çopur Egzost. forumlarda okuduğum kadarıyla Çopur egzost daha uygun fiyatlıydı. Benim de ilk tercihim orası oldu. Ufak bir teri var, ustanın adı Yücel. Nasıl diim dünya tatlısı bir usta Öyle uyanık esnaf tipi değil. Gayet dürüst biri.

Ben istediğim sesi ona anlattım. Öyle bangır bangır bağırmayacak, rölantide ve sabit devirde yol alırken orjinal ile nerdeyse aynı olacak, sadece gaza yüklendiğimde ve üst devirlerde hoş bir homurtu duymak istiyorum dedim.

Bana şu ana kadar hiç GTC yapmadığını onun için sesin nasıl olacağını bilmediğini söyledi.

Astra Bertone yaptığını onu da downpipe ve komple düz boru yaptığını ama yine de çok fazla ses alamadıklarını söyledi. Turbo larda nedense son ve orta susturucu iptalinin atmosferikteki kadar ses vermediğini söyledi.

Bu nedenle benim araçta da orta susturucu iptalinin seste çok fark etmeyebileceğini söyledi. Bunun üzerine sonu iptal edelim dedim. Onda da sesin benim istediğimden fazla çıkabileceği uygulamaktan korktuğunu söyledi. Ortayı iptal ederiz beğenmezsen tekrar takarız bişi tutmaz ama sonda aynı şeyi yaparsak sana boşu boşuna masraf çıkarırız o da beni üzer dedi. Bu tavrı çok hoşuma gitti. Başkası daha fazla kazanmak için sonu iptal edelim de diyebilirdi.

Neyse yaklaşık 40 dk lık tartışmanın sonunda orta ortayı iptalde karar kıldık. Orta susturucu çıkarıldı, yerine susturucuya giren borularla aynı çapta boru kaynatıldı. Boruyu tutmak için ayaklar yapıldı.

Vee kontağı çevirdiğimde tatlı bir homurtu duydum. Sanayide attığım kısa tur sonunda da ses tam istediğim gibi olmuştu. Gerçi ben forumlardan okuduğuma göre biraz daha zırıltı bir ses bekliyordum. Bu oldukça kararında, tok, sadece gaza basıldığında tatlı bir homurtu veren bir ses oldu. Nasıl anlatiim, sanki aracın orjinal sesi gibi. Gerçi biraz daha yırtıcı olsa da güzel olurdu ama kafa ütülememe ve polisle uğraşmama adına böyle daha ii diyelim. Belki ileride son sosturucuyu iptal yerine spor susturucu koyarım.

Video çekemedim çünkü telefondan çok belli olmuyor. Bir de rüzgar olduğu için daha kaliteli bir video çeker çekmez buraya koyarım.

Hazır gitmişken yazlık lastik ve jantlarımı da döndüm süper oldu.

Lastik değişimi 40 TL, susturucu iptali 50 TL ye işlerimi hallettim.