Astra K 1.4T de egzoz sesi

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar, astra J mi satıp astra K almak istiyorum ama ortalamadan biraz daha modifiyeli ve spor duruşu olan bir araç istiyorum. Bir ilana denk geldim, araçta aktif çift çıkışlı egzoz olduğu söyleniyor, rolanti ve marş sesinde ciddi bir farklılık var (videodan tatlı gelen bir ses, sağır edici düzeyde olmadığını düşünüyorum). Hiçbir susturucunun iptal edilmediğini söylüyor araç sahibi ve muayeneden de bu şekilde geçtiğini söylüyor. Susturucu iptali olmadan böyle hafif sportif bir ses almak mümkün mü(atıyorum, susturucudan sonraki egzoz parçalarını değiştirerek)? ve en önemlisi, polis çevirince ceza yazar mı? Kısaca egzoz tonu diğer araçlara göre biraz daha vurgulu olan ama başımı belaya sokmayacak bir çözüm arıyorum. Teşekkür ederim =)

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
araç 1.4 gidip düz boru yada headers olmaz hem ses artar hem alt devirler feci ölür çift çıkış orj. sanmam tek dir cevirmedir sonrasında hem sesi çıt olsun hem peformans istersen ilk işin katalizör spor olarak almandır spor kat ve ona uygun egzoz ama egzozu iyi bir yerden krom yeniden yaptırırsan ses çıtır olur ve bağırmaz ve ses sadece dışarıda kalır hem aracın ölmez muayeneden geçer en azından verim alırsın

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ornek

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkür ederim, videoları da izledim güzel bir fikir verdi. Aklıma takılan soru sadece şu. "Arabanın tatlı bir egzoz sesi var, fakat sonradan bir modifikasyon olduğu için (susturucu iptal değilse bile) polis çevirmesinde sıkıntı yaşar mıyım?" İnternette sadece 74dB üstünde olması yasak yazıyor.

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
baktıkları yüksek ses ve eğilip warex tarzı sistem varmı diye bakıyor ama tabiki insiyatif eğilip egzoza bakarsa susturucu yeri boş durursa yine sorun çıkabilir bunu iyi bilen bu işi yapan birine sormak lazım

• Beğen
Tepkiler: ege621

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Tatlı bir egsoz sesi benimde hoşuma gidiyor. Ancak kaç yapalım derken göz çıkarmamak lazım.. Özellikle muayenede sıkıntı yaşamamak lazım. Böyle bir niyetim olsa sanırım hava filtresine müdahale ederdim diye düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve ege621

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tatlı bir egsoz sesi benimde hoşuma gidiyor. Ancak kaç yapalım derken göz çıkarmamak lazım.. Özellikle muayenede sıkıntı yaşamamak lazım. Böyle bir niyetim olsa sanırım hava filtresine müdahale ederdim diye düşünüyorum...
Aynen öyle. Bir açık hava filtresi çok iyi giderdi :D

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kutu ici K&N alabilirsin üstad ama yakıtı takip etmek gerekli normal açık filtre bizim araçlara takınca direk olmuyor sensör iptali lazım yazılım lazım

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ege621

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutu ici K&N alabilirsin üstad ama yakıtı takip etmek gerekli normal açık filtre bizim araçlara takınca direk olmuyor sensör iptali lazım yazılım lazım
Evet, bizim arkadaşın 2018 i30 unda hava filtresini söküp geziyorduk turboyu öttüre öttüre. Ama Astrada yapınca araba gaza basmıyor vakum kaçağı gördüğü için

• Beğen