GM'den Opel konusunda Almanya'ya sert fren

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alman otomobil üreticisi Opel'in hangi firmaya satılacağı konusunda Amerikan General Motors (GM) henüz karar vermezken, Alman tarafının "artık karar verin" şeklindeki çıkışına GM'den sert tepki geldi.
Opel'in satışından sorumlu kayyum Fred Irwin, "GM, Opel'i hangi şirkete satacağına tamamen kendisi karar verecektir. Bu konuda Alman tarafının baskısına boyun eğmeyecektir" şeklinde konuştu. Opel'in sahibi General Motors, şirketin "Avusturya-Kanada ortaklı ve Rusya Sberbank destekli Magna'ya mı? Yoksa Belçikalı yatırım şirketi RHJ International'a mı?" verileceği konusundan hariç, eldeki bütün seçenekleri değerlendiriyor. Bu seçenekler arasında Opel'in başka bir şirkete satılması ya da iflasa gitmesi de bulunuyor.
Alman tarafı ise, aylardır Opel'in Magna'ya satılmasında ısrar ediyor. Almanya, kendi istediği gerçekleşirse, Magna'ya 4,5 milyar Euro para yardım yapacak. Ancak GM, bu konuda henüz bir karar açıklamış değil.
Irwin'in Almanya'ya yönelik açıklamaları Alman hükümetine geri adım attırmışa benziyor. Alman Federal Hükümet Sözcüsü Ulrich Wilhelm, bu konuda karşılıklı zıtlaşmaktan kaçınmak gerektiğini belirterek, "Opel konusunda Alman hükümeti ve GM'in ortak karar verebileceğini" söyledi.
Tartışmaların gölgesinde Opel çalışanlarının tedirgin bekleyişi sürerken, GM Yönetim Kurulu'nun bu hafta Berlin'de misafir edileceği belirtiliyor. Başbakan Angela Merkel, Opel'in kaderi için GM yetkilileriyle bir kez daha Berlin'de masaya oturacak.

Kaynak: Haberturk

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:):) walla parçaya verilen parayı toplasak alırız bence:p

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Magna ya satılmadı mı zaten hatta GM in hisselerinin %20 sini almış geriye yine GM e %35 hisse kalmış diye haber okumuştum

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde baba yokki, bilezikleri bozdurcaz mecburen. altında düşük be bu aralar.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Söyliyeyim bari benimki alsın :D