Gitti astra g geldi astra f

• Konuyu başlatan selocan77
  • Başlangıç tarihi
S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Arabanız çok güzelmiş. Hayırlı-uğurlu olsun. Güle güle güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

Alican'a katılıyorum. Hatta benzini çeyrek deponun altına indirmezseniz daha iyi olur diyorum. Özellikle rampa iniş-çıkışlarda benzin doğal olarak bir tarafa toplandığından benzin pompası sıkıntısı olabilir.

Aynalar için de bir hayli tecrübe kazanacaksınız gibi. Öncelikle otomatik araç yıkama makinelerinden kesinlikle uzak durmanızı öneririm. :)

Bir de ben Bosch Car Service'de testi kaça yaptırdığınızı öğrenmek istiyorum. Ayrıca otomatik vites araçlara da yapılıyor mu? Gerçi benim LPG yeni. Usta'm önce 1 depoyu bitir, sonra 30 TL'lik gaz al bitir, ondan sonra hesap, kitap, ayar yaparız dedi. Ben daha ilk depodayım. Fakat fiyat uygun olursa ilk etapta benzinli test için giderim.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, aracı tanıyana kadar sizlerin sayesinde tecrübe sahibi olcam inşallah,
Bosh car servis te yalnızca motor testi 20 tl, ben hem motor testi, hem ön takım kontrolü hem de kaporta-boya kotrolü yaptırdım hepsi 50 tl. Otomatik viteslerede yapılıyor. Bu arada lpg sıralı sistemmi bir de yakıt tüketiminiz ne durumda karşılıştırma yapmak için soruyorum.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Valla çok güzel araban var..Maaşallah.Allah nazardan saklasın.Bende Bordo rengi var,yalnız senin arabanın rengine bayılıyorum...Benim arabada 97 model Gls ve car 300 vardı aldığımda...Şimdi Mp3 çalar var. Aynalar söylendiği gibi katlanmıyor..Eğer boyasız ise boşuna boyatma...İleride tekar sıkıntı olabilir..Benimkilerde boyasız..Kırmızı tonlarına siyah renkler sırıtmıyor..

Çok teşekkürler, aslında ben kırmızı renk hiç düşünmüyordum, tamamen tesadüf oldu. Bir arkadaşımın çok yakın akrabası satıyordu aracı o tavsiye etti ama rengini söylememişti, gittim gördüm görür görmez araca içim ısındı ilk aşk:) ve aldım, aynaları aslında boyatmayı düşünüyordum ama çok ta önemli değil böylede güzel durduğunu düşünüyorum, kısa zamanda bir orjinal kolçak almak istiyorum sizde varmı varsa fotoğrafları paylaşırsanız sevinirim.

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, aracı tanıyana kadar sizlerin sayesinde tecrübe sahibi olcam inşallah,
Bosh car servis te yalnızca motor testi 20 tl, ben hem motor testi, hem ön takım kontrolü hem de kaporta-boya kotrolü yaptırdım hepsi 50 tl. Otomatik viteslerede yapılıyor. Bu arada lpg sıralı sistemmi bir de yakıt tüketiminiz ne durumda karşılıştırma yapmak için soruyorum.

Bugün Bosch Car Service'i aradım. İzmir'de test cihazı yokmuş. Sadece İstanbul ve Antalya'da varmış. Ankara'yı söylemedi ilginç. Önce ben aradım. Teknik Servis'in telefonu meşgulmüş. Numaramı verdim sonra onlar beni aradı. Ben sizi İstanbul'lu sanmıştım. Ben aradığımda "İstanbul'da arkadaş yaptırmış" dedim. Onlar aradıklarıda da "Bilgisayardan baktık sadece İstanbul ve Antalya'da var" dedi.

Ben sıralı sistem Atiker taktırdım. Fakat tüketimimi söyleyemeyeceğim. Çünkü daha ilk depodayım. Usta'm "İlk depoyu dikkate alma. Benzine geçene kadar kullan sonra 30 TL'lik al ve onu da benzine geçen kadar kullan ondan sonra bakarız yakıt tüketimine" dedi.

Son düzenleme: