Geri vites

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri viteste diğer viteslerdeki senkromenç sistemi olmadığı için seri şekilde geriye takmaya çalışırsanız cartlama denilen dişli sesi gelir..
araç durduktan ve debriyaja bastıktan bir kaç saniye sonra şanzımanın içindeki dişlilerin hareketi durur..

tabi yeni takılan debriyajın baskısı tam ayıramıyorsa balatayı, ne yaparsanız yapın cartlama sesi gelir..bu debriyaja tam basmadan vites değiştirmeye benzer..
vitesi boşa alıp direk geriye değilde önce 1. vitese takıp sonra geriye takarsanız ses gelmez..en azından bir müddet böyle kullanın,balata biraz daha aşınıp incelince ses kesebilir..

2 tane paspas kullanımı gibi pedalın dibe gitmesini engelleyen nedenlerde olabilir..

İzmiRli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:kop::kop: benim arabanın heryerinden o tarz sesler geldiği için pek kulakasmıyorum:D:D:D

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kol ayarı yaptırırsanız sorununuz büyük ihtimal düzelebilir. Birde araç çok az da olsa kayıyor ise bu sesi yapar

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri viteste diğer viteslerdeki senkromenç sistemi olmadığı için seri şekilde geriye takmaya çalışırsanız cartlama denilen dişli sesi gelir..
araç durduktan ve debriyaja bastıktan bir kaç saniye sonra şanzımanın içindeki dişlilerin hareketi durur..

tabi yeni takılan debriyajın baskısı tam ayıramıyorsa balatayı, ne yaparsanız yapın cartlama sesi gelir..bu debriyaja tam basmadan vites değiştirmeye benzer..
vitesi boşa alıp direk geriye değilde önce 1. vitese takıp sonra geriye takarsanız ses gelmez..en azından bir müddet böyle kullanın,balata biraz daha aşınıp incelince ses kesebilir..

2 tane paspas kullanımı gibi pedalın dibe gitmesini engelleyen nedenlerde olabilir..

Teşekkürler herkese.. önce 1.vitese takıp sonra geriye atınca biraz ses azalıyor.. dediğiniz gibi balata biraz aşınınca ses kesilir sanırım. Kaputun içinde debriyaj telinin ucunda bi vida var onu sola çevirince debriyaj yükseliyormuş benim arabada. Baktım olmadı biraz yükseltecem debriyajı. yüksek debriyajı kalkışlarda hic sevmem ama mecburen idare edecez