Geri vites

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balata bilye değişeli 7-8 ay oldu. Değişeliden beri geri vitese atarken gaaarç diye bi ses geliyo, başka sorun yok bu neden olabilir acaba.Teşekkürler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Pedalın altına gelen (halı - paspas gibi şeyler) birşey varmı? Genelde bu tür aksesuarlar debraj pedalının dip mesafesini kısıtlıyor.

o zaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pedalın altına gelen (halı - paspas gibi şeyler) birşey varmı? Genelde bu tür aksesuarlar debraj pedalının dip mesafesini kısıtlıyor.

doğru bu tür olaylar hepimizin başına geliyor gerekirse debriyaj ayarını bir parça yükseltmek bana mantıklı geliyor

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
doğru bu tür olaylar hepimizin başına geliyor gerekirse debriyaj ayarını bir parça yükseltmek bana mantıklı geliyor

debriyaj yükseltme olayını servise sormuştum, bana opellerde olmadığını söylemişlerdi.

ulas1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de aynı sorun var.Sadece geri viteste yapıyor.Geri vitese atmadan önce boşa al, 4-5 kez debriyaja bas, ben öyle yapıyorum.O zaman o ses gelmiyor, istersen bi dene.Servisçi çocuk demişti ben de işe yarıyor...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sesi azaltmak için geriye takmadan önce 1 veya2ye takarsan sonra geriye takarsan ses gelmez... geri vitesin senkromeçi yıprandığı için ses yapıyor olma ihtimali fazla... çok önemli değildir... önce 1 veya 2 yapın sonra geriye takın ses gelmez...

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor devrinin yüksek olması aracın hareket etmesi de sebep olabilir. durduktan sonra 1 2 saniye bekleyin geri vitese takarken.

namesut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler bir de benden öneri olabildigince yaavas yapın bakın ses mes yok bende hızlı geriye takmaya calısırsam hep öyle yapıyor yavas yapın bide nolacak...

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanım kılavuzunda tam durduğunuz zaman vitesi boşa alıp 2-3 saniye bekledikten sonra geri vitese alın diyor tabiki ben astra h nin kitapçığından konusuyorum.