Astra h 1.3 ctdi su boruları taş gibi

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
IMG-20201027-WA0004b00320ea6a5442ad.jpg

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Motor soğukmuydu bu işlemi yaparken soğuk araf soğuk iken ac yedek su deposunu birisi gaz verip bıraksın depoya bak köpürme yapıyor mu gaz verdikçe
evet soğuktu 1 sene önce termostat değiştiğinden beri gaza bastığımda bulaşık deterjanı gibi köpürtüyor. 5 ay önce yağ soğutucum su damlatıyor diye orjinal diye aldığım kutusu açık yan sanayi olanla değişim yaptırdım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
evet soğuktu 1 sene önce termostat değiştiğinden beri gaza bastığımda bulaşık deterjanı gibi köpürtüyor. 5 ay önce yağ soğutucum su damlatıyor diye orjinal diye aldığım kutusu açık yan sanayi olanla değişim yaptırdım.
Aslında sizin yerinizde olsam soğutma sıvısını kendim değiştirir öyle denerdim 5 ay önce yağ soğutucunuz su kaçağı yapmış peki suya yağın orda karışmadığı ne malum. Tabi motor yağınıda değiştirmek gerekir.

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aslında sizin yerinizde olsam soğutma sıvısını kendim değiştirir öyle denerdim 5 ay önce yağ soğutucunuz su kaçağı yapmış peki suya yağın orda karışmadığı ne malum. Tabi motor yağınıda değiştirmek gerekir.
birkaç tamirciye gösterdim, mavi olan bir sıvıya benim genleşme kabındaki sıvının buharını çekti ve sıvı sarı olursa contan yanık dediler. Sonuç sıvı sarı oldu. Bugün izmir 2. sanayide bir ustaya bıraktım. Usta yağ soğutucu kaçırmaz mı dedim suya yağ hayır orda iğne ucu kadar bi kaçırma olsa basınçla dayanmaz genleşme kabın balçık gibi olur dedi.

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
birkaç tamirciye gösterdim, mavi olan bir sıvıya benim genleşme kabındaki sıvının buharını çekti ve sıvı sarı olursa contan yanık dediler. Sonuç sıvı sarı oldu. Bugün izmir 2. sanayide bir ustaya bıraktım. Usta yağ soğutucu kaçırmaz mı dedim suya yağ hayır orda iğne ucu kadar bi kaçırma olsa basınçla dayanmaz genleşme kabın balçık gibi olur dedi.
ustaya güvenmekten başka çarem yok. Parça konusun conta olsun değişecek parçalar konusunda bir tavsiyesi olan var nı nelere dikkat etmeliyim. Usta işçilik 750 diğer kısımlar kapak açılınca belli olacak diyor.

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
parça marka ve fiyat konusunda lütfen yardım hayırlı akşamlar...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Görmediğim için birşey diyemiyorum genleşme kabı siyah diye yazmıştınız. Egsozdanda ölçüm yapıldı mı?

Parça olarak contada elring, devridaim gm, zincir seti gm(bulamazsanız ina markada olur orjinalide ina), zincir değişirken yağ pompasının contasınıda değiştirin saç kauçuk contadır, aracın km bağlı olarak pierburg yada gm yağ pompasıda değişebilir, sökülmüşken şarj dinamosunun rulmanları kontrol edilip kasnağıda değişebilir, termostatta behrdi sanırım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bence bir opel bayiye götürüp arıza tespit testi yaptırın ustadan ziyade