geç çalışma sorunu çözüldü :)

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar.4 senedir arabamda geç marş alma sorunu vardı.arabada sıralı sistem lpg var.arızaya nokta atışı yapan bir usta bulamadığım için motoru bu şekil çalıştırıyordum.ta ki geçen hafta motor ustasına anlattım durumu.lpg regülatörüne bağlı olan ince hortumu çıkardı. buradan hava üflüyor, üflememesi lazım dedi. koklayınca gaz kokusu geliyordu.gaz beyninin diyaframı yırtıldığından dolayı üflüyor ve motor boğuluyor dedi.beraber gazcıya gittik. o da aynı şeyi dedi.
orada beyin siparişi verdim akl marka.şu anda eski durum gibi değil.hemen çalışıyor benzinde ve sonra gaza geçiyor.
şimdi mutluyum ama 4 sene motoru uzun marştan sonra çalıştırdığım için motora üzüldüm doğrusu..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 senede iyi zamanmış :)
çözüldüğüne sevindim,güle güle kullanın...

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) geçmiş olsun iyi dayanmışınız 4 sene :)

yumatdeym

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç çalışma bende de var, aracı satın aldığımdan beri, benim 2 yıl :)
2004 Meriva 1.6 LPG (Lavoto)

Ben birçok ustaya gösterdim hiçbiri kesin teşhis, yani sizin tabirinizle nokta atışı yapmadığı için bu şekilde kullanıyorum. En son yetkili servise gittim benzin basınç değerini ölçtüler ve kontağı kapattığım anda benzinin geri kaçtığını bu yüzden tekrar benzin motora gelinceye kadar zaman geçtiğini ve geç çalıştığını söylediler. Deponun orda sanırım geri dönüş hortumu gibi bir şeydi, onun değişmesi gerekirmiş.

Araçlarımız LPG'li sizin ilk çalışma da benzinli neden gaz regülatör hortumu ilk çalışmayı etkiliyor? Yani sorun benzin sisteminden kaynaklanması gerekmez mi? Acaba bende de benzer bir problem mi var?

Bir de iki hafta önce 2-3 gün sabahları kaloriferi açınca gaz kokusu geldi aracın içine, araç ısınınca ve hareket hainde iken koku kesiliyor.