Gaz Pedallarımız bizi batırabilir... Sinsi Gaz Pedalları...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün farkettim, gaz pedalım biraz sert, seri olarak vites değiştirdiğimde gaza hala basılı gibi motor sesi geliyordu...

Nizami olarak, sollama v.s. hariç hep 3000 devirde vites değiştiririm.

3000 devir civarları vitesi boşa attığımda devir ibresi soğukta beni niye hareket ettiriyorsun dermişcesine uyuşuk uyuşuk, yavaş yavaş, aşağıya indiğini gördüm... Babamın aracındaki seriliğin neredeyse yarısı... Boşta, yani rolantide denedim yine aynı yavaşlık, ben gazdan ayağımı çekiyorum fakat, o biraz biraz gaz vererek düşüyor 750devir yani rolanti devrine...

Bu sorun gaz pedalından mı kaynaklanıyor, sert, yağlanması gerekli v.s. yada motor ile ilgili bir sorun mu???

Yoksa en iyisi yay mı taksam gaz pedalının altına:mad: ;) Biz tasarruf edelim diye LPG taktırmayı düşünüyoruz, gaz pedalımız çaktırmadan bize ne yapıyor...

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracin biryerden yalnis hava emiyor...hortumlari ve ince vakum hortumlari kontrol etmek lazim....gas pedali ile ilgisi yok...yalnis hava emiyor bir yerden...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde rolantiyi temizlet birseyin kalmaz..

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devir saatinin yavaş yavaş inmesi sorunmu teşkil ediyor.mesela boşta iken 4000-5000 dd ye gelip gazdan ayağımı çektiğimde devir saati birden düşmüyor yavaş yavaş düşüyor bu bir sorunmu???

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu normaldir devir saatinde bahsettiğiniz olay.fakat pedala elinizle bastığınızda geri bırakmıyorsa yavaş bırakıyorsa sorun olabilir

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasin sikayeti aslinda gas pedaline basmadan arac gas veriyormus gibi deviri gec düsüyor ve arac gasda bir anli kaliyor....buda su anlama gelir araca bir yerden yalnis hava giriyor demektir ...sonucta hava ne kadar girerse yakit karisimi ona kendini ayarlar..iste problem burda...yani pedal ile ilgisi yok,arac bir yerden ince basinc hortumlarindan veya baska yerden hava emiyor...

wxw06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer arkadaşın bahsettiği bir sorunsa o sorundan bendede var. devir saati vites değişimlerinde çok yavaş düşüyor. debriyaja bastığımda devir saati asılı kalıyor önce sonra düşmeye başlıyor. yada vites değiştirirken seri değiştirdiğimde üst vitese atınca ayağımı hemen gaza basmasamda arabaya gaz veriyor kısa bi süre.
hava emip emmediğini nası anlıcaz problem ondanmı kaynaklanıyor.

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kadar yavaş düşüyor onu görmek lazım hani başka opel kullandınızmı onlara yakın bi orantıdamı yoksa dahamı yavaş_? Zaten şahinler gibi birden düşmesini bekliyorsanız öyle bişey olmaz ama çok yavaş bi ivme sergiliyorsa mutlaka bi sorun vardır.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu normal bişey...
vites geçişlerinde motoru yüksek devirde yakalamanızı sağlar. hatta bu bir özellik bile olabilir.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim opellerin diğer araçlara göre devri biraz yavaş düşüyüor gördüğüm kadarıyla

en azından 2 farklı ecotec astrada aynı şeyi gördüm