garip arıza ışığı uyarısı ve bilinmeyen soketler

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
corsa c aracımda bugün çakmak soketini değiştirdim. eskisinin kenar tırnak soketi kırılmıştı yenisini aldım. bildiğiniz gibi bunların yanında ışık oluyor ve bu ışığa ayrı bir soket geliyor yani çakmağın soketi farklı birde tekli + kutup soket var onu da çakmak ışığına bağladım

şık yandı sorun yok! kapalı otoparka girince park lambalarını açtım çakmak ışığı söndü farları kapantınca yanıyor tam tersi olması lazım değil mi ?

neyse dedim aracı parkettim ve stop ettim baktım engine arıza ışığı yanıyor hava yastığı da sönük var yok arası yanıyor! eyvah dedim ne oldu acaba!!

faları açınca yanıyor kapatınca bu arıza lambası sönüyor kontağı açınca elektirik arıza lambası hızlı hızlı yanıp sönüyor aracı çalıştırınca hepsi sönüyor normale dönüyor

aklıma bu yaptığı çakmak soket bağlantısı geldi ve o ışığı bağlantıyı iptal ettim ve arıza ışıkları farları açınca yanmadı! düzeldi. doğrusu bukadar hassas bir yapı olması beni şaşırttı.

ayrıca fotosunu çektim, bu çakmak panelinin arkasında soketer var oturtulmuş boş soketler, bunlar ne işe yarıyor?

işaretli olan

img014i.jpg

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. Onlar koltuk ısıtma tesisat kablosuna benziyor. Corsa C lerde koltuk ısıtma tuşları çakmaklığın yanında olan bozuk para yerlerinde oluyor. Başka bir şey gelmiyr aklıma. Bu arada kaça aldınız çakmaklığı.
benim aracımda sadece iki kablo var o da çakmaklığın kabloları ve bu kadar yeni değiller. Sizin aracınıza yeniden hat çekilmiş galiba oraya.

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
geçmiş olsun. Onlar koltuk ısıtma tesisat kablosuna benziyor. Corsa C lerde koltuk ısıtma tuşları çakmaklığın yanında olan bozuk para yerlerinde oluyor. Başka bir şey gelmiyr aklıma. Bu arada kaça aldınız çakmaklığı.
benim aracımda sadece iki kablo var o da çakmaklığın kabloları ve bu kadar yeni değiller. Sizin aracınıza yeniden hat çekilmiş galiba oraya.

opsiyon bir soket olduğu belli olabilir.

gelen kablolar aracın orjinal ve üzeri bez izoleli kabloları her hangi bir hat çekilmemiş sadece fazladan alarmın kablosu var. çakmaklık 15 tl

Son düzenleme: