frontera takas

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam sizce ilandaki frontera ile aracımı değiştirsem mantıksız olurmu? aslında jeep chrokee almak istiyorum ancak araç temiz gibi gözüküyor ayrıca yakıt açısındanda chrokee ye göre fazlasıyla ekonomik ancak frontera hiç kullanmadım tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim...bu arada dizel olan 2000 model vectramla takas olacak..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...x4-full-hem-dagli-hem-sehirli-95232757/detay/

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlla bir de jeep sınıfı bir araç deneyeyim, ama alacağım araç da fiyat, yakıt ve vergi bakımından avantajlı olsun dersen olabilir. Araziye çıkıp aracı biraz zorlarım dersen bu tür araçlar arazide zayıf kalır, ikinci el durumuna değinmiyorum bile :).

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bence frontera arazide çok zayıf kalmaz. ihtimalen motoru 2.2 olduğundan çok tat vermeyebilir. yoksa arazi performansı bakımından tatmin eder diye düşünüyorum.

frontera hakkında edindiğim bir bilgiyi paylaşayım: ön tekerlerinde otomatik kilitli porya sistemi mevcut. arızalandığında parçayı bulma ihtimaliniz sıfıra yakın. onun yerine manuel kilitli porya ile değişimi mümkün olabiliyor. ancak manuel kilitli porya sistemini kullanmanız gerektiğinde araçtan inip teker göbeğinden elle çevirmek sureti ile kendiniz kilitlemeniz gerekiyor. artık nasıl bir eziyet olur bilemiyorum :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç uzun şase olduğu için kilo dezavantajı var, zorlu arazi koşullarında o nedenle 2.2 zayıf kalır, arazide kullanılacaksa 3.2 olmalı.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç uzun şase olduğu için kilo dezavantajı var, zorlu arazi koşullarında o nedenle 2.2 zayıf kalır, arazide kullanılacaksa 3.2 olmalı.

savaş abi dün 2.2 deneme fırsatım oldu performansı 1.6 vectra gibi diyebilirim normal sürüşte arkadan çeker yani sadece arazi vitesi devrede iken 4 çeker oluyor buda normal sürüşte aracın arkadan kaymasına sebeb oluyor ayrıca iç dizayn pek hoşuma gitmedi.. 2.2 yi eledim 3.2 hem performans hem konfor açısından daha üstün hemde kasa olarak daha hoş.. izmirde bir tane jeep chrokee 3.6 buldum eğer antalyada düzgün birşey bulamazsam ona bakacağım sanırım karabağlarda araç.. haftasonlarını artık dağ taş gezip değerlendirmek istiyorum antalyada gidilecek sahil kenarı el değmemiş koylar var sadece 4 çekerle gitmek mümkün yada deniz yoluyla.. kışlarıda sürüş açısından güzel olur diye düşünüyorum..

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra ile devam abi :)

tolga evde 2 tane vectra var :) birini feda edeceğim artık.. hayatta bazı şeyleri yaşamak gerekli diye düşünüyorum geç olmadan.. belki off road bile yaparım :)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bence frontera arazide çok zayıf kalmaz. ihtimalen motoru 2.2 olduğundan çok tat vermeyebilir. yoksa arazi performansı bakımından tatmin eder diye düşünüyorum.

frontera hakkında edindiğim bir bilgiyi paylaşayım: ön tekerlerinde otomatik kilitli porya sistemi mevcut. arızalandığında parçayı bulma ihtimaliniz sıfıra yakın. onun yerine manuel kilitli porya ile değişimi mümkün olabiliyor. ancak manuel kilitli porya sistemini kullanmanız gerektiğinde araçtan inip teker göbeğinden elle çevirmek sureti ile kendiniz kilitlemeniz gerekiyor. artık nasıl bir eziyet olur bilemiyorum :)

bende biraz araştırdım haklısın motor vectra motoru diğer aksamları sıkıntılı biraz kaborta isuzu larla nerdeyse aynı ortak üretimmiş ama ebayda bulunabiliyormuş sanırım ufak tefek parçalar..

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jeep ile frontera arasında kalacaksanız tercihinizi fronteradan yana kullanmanız daha akıllıca olur. bir motor yaptırmanız gerekse jeep size minimum 9.000 lira masraf açar ayrıca her yerde ustasını bulamazsınız. ancak opel bu durumda çok daha düşük maliyet demektir. ayrıca nerede ise her ilde motorudan anlayacak birilerini bulursunuz.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jeep ile frontera arasında kalacaksanız tercihinizi fronteradan yana kullanmanız daha akıllıca olur. bir motor yaptırmanız gerekse jeep size minimum 9.000 lira masraf açar ayrıca her yerde ustasını bulamazsınız. ancak opel bu durumda çok daha düşük maliyet demektir. ayrıca nerede ise her ilde motorudan anlayacak birilerini bulursunuz.

yasin bey sizce ilandaki vitara nasıl? 2.0 v6 motor var

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...suzuki-vitara-5-kapi-otomatik-84975881/detay/