fren mesafesi

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: fren mesafesi

DERS֝ML֝ link' Alıntı:
bir ara bu konu uzun uzun konuÖ¾ulmuÖ¾tu ve arkadaÖ¾lar baÖ¾larından geçen Ö¾u ani fren ile alakalı baÖ¾larına gelen talihsizlikleri anlatmıÖ¾tı, bunu kastediyorum. Sanırım site çöktüÖ°ünde veri kaybından dolayı bu konuÖ¾ulanlarda silindi aracın normal frenlemesi baÖ¾arılı tatminkar düzeyde ama baÖ¾ıma gelen bir olay sonrasında bu fikrim deÖ°iÖ¾ti dip frenlemede araç inanılmaz kızaklama yaptı ve ha durdu ha duracak derken ecel terleri döktürmüÖ¾tü ve sol Ö¾eritten anca önümdeki araca vurmamak için aracın solundan araçla bariyer arasına kırdım Allahtan boÖ¾luk vardı biraz ve araç durduÖ°unda 30,40 cm önümdeki aracı geçmiÖ¾tim. Araç  durması gereken mesafeden daha uzun gitti.
j
bnim eylulde ufak capli bir kazam olmustu.60 km ile giderken arkadan carptm..tampon onaildi vs vs.
Malum istanbul trAfigi takip mesafesine fazla uyamadim ancak arkadaslarin da dedigi gibi aracin ani refleksli durumlardaki fren performansi biraz sikintili..sanki arac altinizdan kayiyor gidiyor..cok denedim frene cok sert asilinca arac kayiyor,direksiyon hakimiyeti yol tutusta hic bir sorun olmuyor ancak ani durmamiz gereken durumlarda pek guven vermiyor.ancak burda tabiki 180le giderken frene asilinca aracin zank diye durmasini beklemiyoruz,bahsettiklerimiz tamamen limitler dahilinde.ben artik yol trafik ne olursa olsun hic bir aracin arkSina fazla yanasmiyorum hep uzaktan takip ediyorum
ama su da var;o anki durma performansi sadce araca degil bir cok etkene(asfalt durumu,nem,kamyonun  biraktigi toz,lastik vs ) bagli..