fren mesafesi

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar astranin freni hakkinda ne dusunuyorsunuz durma mesafesi ce fren performansi yeterli mi sizce? Bana gec duruyor gibi geliyor bugun arkadasin megane 3unu kullandim basinca frene hemen duruyor benim arac daha gec duruyor ve fren kavramasi daha gec sanki cok agir oldugu icin mi acaba?simdiye kadar panik fren yapmadim sadece normal durmak icin frene bastigimda edindigim izlenime gore konusuyorum.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: fren mesafesi

Ben mecburi bi kac defa ani fren yaptim.
Hemde oyle yerlerdeki, o fren kazayi onledi
Astranin ani freni basarili...
Denemenizi tavsiye ederim...!

Frene cok yavas dokundugunuz icin, aracin fren tepkisi sizde oyle bi piskoloji yaratmis..

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de oyle dusunmustum sanirim dokunma hizina gore tepki veriyor hafif dokundugum icin gec duruyor arac o zaman

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren performansı bence gayet başarılı. 3900 km. oldu, iki defa ani fren yaptım, ikisinde de güven verdi.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

araçlarımızda elektrik destekli frenler var bu şu demek araç frene basma tepkimze göre elektrik desteğini devreye sokup fren hidrolik basıncını ayarlıyor ve frenlememize yardımcı oluyor aracı çalıştırın ve boştayken frene basın dızzz diye elektirik motoru sesi gelecektir.genelde acil durumda frene yeterli basınçta basamayız ama araç basma hızımızı ve basıncını algılayıp hidrolik basıncını elektrikli pompayla arttırıp bize yardımcı olur.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Durma mesafesinde en önemli etkenlerden biri de lastiktir.
Ailemde Astra G var. Michelin lastikli. Benim aracımda goodyear efficient grip var. Ani fren yapınca benim aracımda kayıp ABS devreye girdiği halde, Michelin lastikli araba zımba gibi duruyor.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
araçlarımızda elektrik destekli frenler var bu şu demek araç frene basma tepkimze göre elektrik desteğini devreye sokup fren hidrolik basıncını ayarlıyor ve frenlememize yardımcı oluyor aracı çalıştırın ve boştayken frene basın dızzz diye elektirik motoru sesi gelecektir.genelde acil durumda frene yeterli basınçta basamayız ama araç basma hızımızı ve basıncını algılayıp hidrolik basıncını elektrikli pompayla arttırıp bize yardımcı olur.

paylaşım için teşk. bilmediğim bir durumdu

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Benim arabamda da Goodyear Efficient Grip var, 3 kez ani fren yaptım 3'ünde de Allah korudu, kaçabilecek yerler olması beni kurtardı. Kendi adıma frenlerden hiç memnun değilim, hatta eşim bile bu arabanın ne kadar kötü frenleri var dedi. Belki lastik, belki benim arabamın sistemlerinde bir sıkıntı bilemiyorum ama frenlerime güvenmiyorum.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de goodyear var ancak fren mesafesi beni memnun etti. Boş yolda yokuş aşşağı ve hafif yağmurlu havada çok başarılı durdu aracım. Belki de kişiden kişiye değişiyordur bu durum.