fren mesafesi

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: fren mesafesi

bir ara bu konu uzun uzun konuşulmuştu ve arkadaşlar başlarından geçen şu ani fren ile alakalı başlarına gelen talihsizlikleri anlatmıştı, bunu kastediyorum. Sanırım site çöktüğünde veri kaybından dolayı bu konuşulanlarda silindi aracın normal frenlemesi başarılı tatminkar düzeyde ama başıma gelen bir olay sonrasında bu fikrim değişti dip frenlemede araç inanılmaz kızaklama yaptı ve ha durdu ha duracak derken ecel terleri döktürmüştü ve sol şeritten anca önümdeki araca vurmamak için aracın solundan araçla bariyer arasına kırdım Allahtan boşluk vardı biraz ve araç durduğunda 30,40 cm önümdeki aracı geçmiştim. Araç  durması gereken mesafeden daha uzun gitti.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bende aynı şekilde tam 3 kez son raddeye kadar frene basmak zorunda kaldığımda,

Birincisinde en sağdan komple fren en sol şeritteki boşluğa dar attım kendimi.

İkincisinde 70'le giderken sarıdan kırmızıya dönen ışığı fark ettim koydum freni, yaya geçidinin ortasında zor durdum.

Üçüncüsünde hızımı almış giderken kavga ediyordum bir yandan, sinirle freni kökledim araba hani kuşlar ağaçlar binbir renkli çiçekler şarkıları eşliğinde uzunca süre yola devam etti 2 saniye sonra ilerideki taksi ani fren yaptı adamın egzozundan girip ön ızgarasından çıkmamı engelleyen tek şey sinirden boşa bir fren sallamış olmamdı. (:)

Sonuçta belki araçtan araca fark olabilir ama ben frenlerimden memnun değilim.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel'in bütün araçları ani frende erken kızaklama yapıyo bu bi gerçek..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

legendsforever link' Alıntı:
Neden anlayamadım ?

Normal şartlarda fren yaptığınızda gerçekten çok iyi. Ancak ani panik durumlarında pedala refleks ile tekmeyi koyduğunuzda garip şekilde frenler istediğiniz ve herzamanki tepkisini vermiyor. Hızdan bağımsız olarak araç çakılması gerekirken gidyor da gidiyor. Aynı hızda deneme yapın. Birinde ayağınızı frene koyup ilk hareketi yavaş olarak sonrasında abanarak fren yapın. Demir attığını göreceksiniz. Bir de hiç ilk hareket yapmadan pedala direkt abanın. İşte bu durumda deminden sergilediği performans yok. O yüzden arkadaşlar size dikkatli olun diyor. Mümkün olduğunca yakın takip yapmayın. :)

Ben denedim frenler umursamaz duruma düştüklerinde biraz boşaltıp tekrar yüklendiğinizde yine çakılmaya başlıyor araç. Ama bunu acil durumlarda yapmak çok çok zor olduğu için mümkün olduğunca takip mesafesi bırakmakta fayda var.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Normal şartlarda fren yaptığınızda gerçekten çok iyi. Ancak ani panik durumlarında pedala refleks ile tekmeyi koyduğunuzda garip şekilde frenler istediğiniz ve herzamanki tepkisini vermiyor. Hızdan bağımsız olarak araç çakılması gerekirken gidyor da gidiyor. Aynı hızda deneme yapın. Birinde ayağınızı frene koyup ilk hareketi yavaş olarak sonrasında abanarak fren yapın. Demir attığını göreceksiniz. Bir de hiç ilk hareket yapmadan pedala direkt abanın. İşte bu durumda deminden sergilediği performans yok. O yüzden arkadaşlar size dikkatli olun diyor. Mümkün olduğunca yakın takip yapmayın. :)

Ben denedim frenler umursamaz duruma düştüklerinde biraz boşaltıp tekrar yüklendiğinizde yine çakılmaya başlıyor araç. Ama bunu acil durumlarda yapmak çok çok zor olduğu için mümkün olduğunca takip mesafesi bırakmakta fayda var.

Araç oldukça güven vermişti bana ancak dikkatli olmakta fayda var. Bu fren testini kendi aracımda yapacağım mutlaka, teşekkür ederim uyarılarınız için arkadaşlar

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben tamamen lastikle alakalı oldugunu düşünüyorum.bence en iyi fren mesafesi continentalle yakalanıyor.goodyear gözümden düştü.eski aracımda goodyear çıkartıp continental taktırmıştım yol tutuş ve fren mesafesi acayip değişiyor.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:

+1

Benim araçtada durum aynen böyle. Frenler çok iyi ancak panik fren kötü.