Fren destek sistemi uyarısı

Sari52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende de aynısı oluyor ya virajda ya çukurda ya frene dokununca. Peki beyin dediğiniz araç beyni mi ABS beyni falan mı ne gibi birşey dediler mi?

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam ben araci alali 9 ay oldu.sifir km aldim. 3 kez bu uyariyi verdi.2.kez verdigin de yetkili servis fren basinc sensorunu garantiden degistirdi.1 ay sonra tekrar fren destek sistemi uyarisi verdi.her defasinda yolda giderken frene ilk bastigim anda oldu.sonra arabayi calistirin ca uyari gidiyor.araci servise goturdum.sensor den sonra beyin degisecek dediler.gelince arayacaklar.sizin bir bildiginiz olursa paylasirsaniz sevinirim

Screenshot_20200420-113950765f684f4f797060.jpg

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam arac beyni.zaten abs calisiyor.

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ama servis dogru teshis koydumu.bilemiyorum.hata koduna gore once sensor degisti.ondan sonra tekrar oldugu icin beyin degisecek dediler.

Sari52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Himm. Benim araci alalı 2 ay oldu. Bildiğim bir arkadaşımdan aldım. Onda bu arıza aracı ilk aldığı zamanlarda oldu. Servise gidince sensörü temizlemisler ve 2 yıl daha olmadı. Şimdi bende başladı tekrar. O sensör nerede ise onu bulmak belki fayda eder bana. Beyinde ise sıkıntı o zaman iş karışır

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Eski modellerde akunun arkasinda diye biliyorum.

Sari52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam peki bu değişen parçanın ismi nedir?

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Fren basinc sensoru degisti.fotograftaki.sizin arac 2016 model oldugundan fotodaki konumda olmayabilir.baska bir ustaya telefonla danismistim.akunun arkasinda diye tarif etmisti bana.sizinkinde orada olabilir.yetkili servis temizlemeden felan bahsetmedi.onlar direkt degisim yapiyorlar ugrasmiyorlar.bende garanti karsilayaxagi icin ve orjinal parca oladugundan bir sey dememistim fakat yine utari verdi

Sari52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tamam hocam bunu öğrendiğim iyi oldu sagolun

Sari52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Servise gittim bilgisayara bagladilar. Geçici arıza kaydı oluşturmuş dediler. Ben de her yola çıktığımda uyarı veriyor dedim. Sildik sıfırladık dediler. Yine yaparsa incelememiz lazım dediler. Yine yapıyor şu anda. Sizde var mı hala sorun?