Fren destek sistemi uyarısı

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Astra j 1.4 turbo 3 defadir fren destek sistemi uyarisi verdi.ilkinde servis bir şey yapmadi.ikincide sensor degisti.üçüncüde araç beyni değişecek diyorlar.bu arizayi tecrübe edinmis olan gorus yazarsa seviniriz

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hata kodu c1100

Sari52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim de 1.6 benzin LPG bende çıkıyor sürekli. 2016 model. Araç arkadaşımındı. İki ay oldu ben aldım. 2 yıl önce bir kaç kez onda da yapmış ve servise götürmüş. Orda bir sensörü temizlemisler ve daha olmamış. Şimdi tekrar yapmaya başladı. Bugün servise götürdüm. Bilgisayara bagladilar. Geçici arıza kaydı görünüyor dediler. Sildiler arızayı ve yine yaparsa bakmamız lazım dediler iyice incelemek için. Sevisten çıktım yine yaptı. Şuanlik böyle gidiyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aracın aküsüne bir baktırın

Sari52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam. Eğer cevabınız bana ise araç çalışırken falan aküde zorlanma yok. Ancak ölçtürmedim aküyü bir yerde.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam. Eğer cevabınız bana ise araç çalışırken falan aküde zorlanma yok. Ancak ölçtürmedim aküyü bir yerde.
çalışırken sıkıntı yaratmayabilir bazen aku zayif kaliyorsa bazi sistemler devre disi kalabiliyor

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
aracın aküsüne bir baktırın
Kaan bey.aku ile bir ilgisi olabilir mi.siz nereden biliyorsunuz

Sari52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu arızaya ben Facebook grubunda ve internette yasayani pek rastlamadım. Bir iki yerde okudugum fren basınç sensörü idi. Acaba bu sensör nerede ve temizlemek falan fayda eder mi?

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam ben araci alali 9 ay oldu.sifir km aldim. 3 kez bu uyariyi verdi.2.kez verdigin de yetkili servis fren basinc sensorunu garantiden degistirdi.1 ay sonra tekrar fren destek sistemi uyarisi verdi.her defasinda yolda giderken frene ilk bastigim anda oldu.sonra arabayi calistirin ca uyari gidiyor.araci servise goturdum.sensor den sonra beyin degisecek dediler.gelince arayacaklar.sizin bir bildiginiz olursa paylasirsaniz sevinirim