fren basılı iken yük binince gelen gırt gırt ses

salihozturk16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2011 model clasccis 3 1.3cdti
aracımda frene basılı iken direksiyonu çevirdiğimde yada 3-4 kişi bindiğinde sanki yaylardanmış gibi bir gırt gırt ses geliyor özellikle frene basılı arabaya yük binddiğinde oluyor el freni çekili biniyoruz öyle bi ses çıkmıyor. ek olarak

aracımda abs var 100 ile giderken ani frenlemelerde abs devreye girip tak tak vurup duruyordu araba lastik kaydırma sesi flan gelmiyordu şimdi ise lastiklerden kayma seside geliyor az az ve fren bedalına sanki bişi çiziyormuş sürtüyormuş gibi oluyor geçenlerde önüme çocuk çıktı frenlere bastım abs devreye girmedi aracım zor durdu ve aynı sanki bişi sürtüyormuş gibi gırttt ses çıktı bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim aracım 27 bin de çok gezip tozma hor kullanma flan yok araçta

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Fren balatalarınızı ve diskleri kontrol ettirmekle başlayın işe.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda birşey yok, ayağınızı sert basın veya el frenini sert çekin duymazsınız.Hafif bastığınızdan binerken kayma yapar o da ses çıkarır. sürtme sesi ki zaten sürterek kaydığından geliyor azcıkda yağmur nemden dolayı olur.Kafaya takmayın

salihozturk16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frenleri test ediyorum önceden 100 ile giderken frene köklüyordum tekerleklerden kayma sesi flan gelmiyordu tak tak tak duruyordu şimdi deniyorum millet arabaya bakıyor kayma sesi veriyor kuru zemin aynı zemin . sert basmayı denedim aynı yine gırt gırt ses acaba hidrolikte eksilmemi var ondan yapıyor olabilirmi sonuna kadar bastığımda bile tam sıkma yapmadığı için

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızaklamanın sebebi lastikleriniz.
Sertleşmesi, dişlerinin aşınması, vs. birçok sebebi olabilir.
10 bin km'de bir ön-arka rotasyon yaptırın.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özür dilerim sorunuzu yanlış anlamışım,Ben durduğu yerde biri iner çıkarken diye anladım.Fren Balata kaliber kızakları temizlenirse geçer pas dan dolayı yapar

salihozturk16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için teşekkürler cumartesi günü ustama götürücem söylediklerinizi fikir olarak sunucam düzelirse sorun nedenmiş yazarım