Dururken frene basınca gelen tıkırtı

Olcay Atalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Aracım 2013 astra j 1.4t otomatik , aracımda son 1 aydır sebebini bilmediğim bir tıkırtı sesi mevcut.

Araç soğukken çalıştırdığımda araç viteste iken frene bastığımda fren pedalının ordan veya alt taraftan bir yerden ( tam tarif edemiyorum ) tırırırt tırıt tırıt şeklinde bir ses geliyor. Tabi araç durur vaziyette iken geliyor.

Frenden ayağımı çekip araç hareket etmeye başladığında ses kesiliyor, yolda giderken fren yaptığımda herhangi bir ses yok.

Sadece ışıklarda veya trafikte durduğumda frene basılı ve araç viteste iken tırıt tırıt şeklinde rahatsız edici bir ses geliyor.

Araç ısındıktan sonra veya belli bir süre geçtikten sonra ses kesiliyor.

Özel servise gösterdim fakat fazla zamanım olmadığından ayak üstü bakıp şimdilik kullan ama sorun yokuş kalkış desteği pompasında olabilir, ses oradan geliyor dendi.

Yokuş kalkış desteği pompası internette bulamadım, başka bir ismi varmıdır veya nedir bu.

Daha önce karşılaşan veya bilgisi olan varsa fikirleri yazarsa sevinirim.

Aracım balataları ve diskleri yeni ve problemsiz. Gelen balatadan fren yaparken gelen gıcırtı değil.

Birde abs ile ilgili yazılar okudum ama teknik bilgim yetersiz olduğundan eşleştiremedim.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/10/

burdan aracınızın parçalarını da inceleyebilirsiniz ,bence elektrikli el freni ile alakalı bi durum bildiğim kadarı ile ,yokuş kalkış desteği bu elektrikli frenle alakalı bişey abs beyni tarafından bir kaç saniye frenleme yapıyor yanlış bilgim varsa affola.kolay gelsin.

Olcay Atalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muammer bey teşekkürler inceliyorum. Sorun zincirleme reaksiyon göstermeden çözülür inşallah.

safasakalak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Aracım 2013 astra j 1.4t otomatik , aracımda son 1 aydır sebebini bilmediğim bir tıkırtı sesi mevcut.

Araç soğukken çalıştırdığımda araç viteste iken frene bastığımda fren pedalının ordan veya alt taraftan bir yerden ( tam tarif edemiyorum ) tırırırt tırıt tırıt şeklinde bir ses geliyor. Tabi araç durur vaziyette iken geliyor.

Frenden ayağımı çekip araç hareket etmeye başladığında ses kesiliyor, yolda giderken fren yaptığımda herhangi bir ses yok.

Sadece ışıklarda veya trafikte durduğumda frene basılı ve araç viteste iken tırıt tırıt şeklinde rahatsız edici bir ses geliyor.

Araç ısındıktan sonra veya belli bir süre geçtikten sonra ses kesiliyor.

Özel servise gösterdim fakat fazla zamanım olmadığından ayak üstü bakıp şimdilik kullan ama sorun yokuş kalkış desteği pompasında olabilir, ses oradan geliyor dendi.

Yokuş kalkış desteği pompası internette bulamadım, başka bir ismi varmıdır veya nedir bu.

Daha önce karşılaşan veya bilgisi olan varsa fikirleri yazarsa sevinirim.

Aracım balataları ve diskleri yeni ve problemsiz. Gelen balatadan fren yaparken gelen gıcırtı değil.

Birde abs ile ilgili yazılar okudum ama teknik bilgim yetersiz olduğundan eşleştiremedim.

Olcay bey aynı sorunu yaşıyorum eğer çozum bulduysaniz lutfen paylasirmisiniz