fransız kesik app plaka yazı fontu

carlossertvurdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim fotoğraf makinamda bu şekilde işleme tabi tutulmuş bir plakanın fotoğrafı var. Geçenlerde Manisa'ya giderken tesadüfen gördüm ve plakanın resmini çektim. Araç sahibi bu uygulamayı yaparken masumca bir düşünceyle, plakasının daha güzel görünmesi amacıyla yapmış olabilir ama plakadaki harf ve rakam karekterleri ile oynamak aslında biraz da cesaret işidir, zira aracın plakasındaki rakamlar uzaktan bakılınca yanlış anlamaya yol açabilecek şekilde değiştirilmiş. Şunu asla aklımızdan çıkarmayalım; bizleri kontrol eden kişiler kendi branşlarında bizlerden daha bilgilidirler, onları çeşitli bahanelerle kandırmaya çalışmak, iddialaşmak ancak bizleri aciz duruma düşürür.

Anlattığınızla ilgili olarak;

Beşiktaşın ve Galatasarayın eski futbolcusu Serdar Özkan'ın, Audi R8 aracının plakası 34 SOZ... idi.. Topçu kardeşimiz plakada rötuş yaparak SÖZ e çevirmişti.. Haberlerde, aracının bağlanıp, kendisinin de emniyete götürüldüğüne dair görüntülerini izlemiştim. Sonrasında hemen bırakılmış, tanınmış sima ya kendisi..vs..vs..vs..

Yani sıkıntılı bir iş, dikkatli olun..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
valla ben dayanamadım plakayı silip folyoyla kapladım. çünkü bana verdikleri plaka rezaletti....
şuna bakarmısınız böyle plaka yazısı olur mu ya..
Çağrı senin yaptığın çakma gibi duran plakayı orjinale çevirmek gibi bir şey olmuş :D.

Yıllar evvel Ankara'da plaka bastırmıştık, vatandaş nasıl bir plaka bastıysa (o zamanlar teneke plakalar vardı) 06 gibi rakamlarının içleri kopmaya yakın duruyordu, biz plakaları o şekilde almayı kabul etmeyince vatandaş bizden plakaların masrafını talep etmeye kalkmıştı :sopa:.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ğlaka basma işi ciddi anlamda sıkıntı yaratıyor.Biz bir müşteriye vereceğimiz arabada o sıkıntıyı yaşamıştık.Harflerin kalıpları dandik, sağından solundan kırıklar.Mecbur tekrar bastırdık.Birde pişkin bir şekilde kendilerini savunmaya kalktılar dipleri tuttu o kadar pişkinlikten sonra :)

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef benim plakayı basarken tekini iki kez kaydırarak basmışlar plakayı mecburen arka tarafta kullanıyorum yeni plaka bastırmak için ne yapmamız gerekiyor bilgisi olan varmı?

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafik şubeye başvurman ve bir miktar nakit vermen gerekiyor diye biliyorum. Motorumun plakası kaybolmuştu, (yıllar önce) o zmaanlar öle bişeyler yapmıştım.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de fotoğraftaki plakaları bastırdım. Orjinal plakaları servis takarken delmiş sağolsun. 8 aylık olmalarına rağmen sağı solu silinmişti. Bunlar beşiktaş baskı olarak geçiyor. Çift mühürlü
img0834sa.jpg

Carolita1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu plaka işi gerçekten bu kadar önemli mi? Bana sanki çok önemli değilmiş gibi geliyor. Yani bu kadar sıkıntı çekip, masraf yapmak, bir plaka için yapacağım şey değil doğrusu. Nihayetinde yazı karakteri de değişse, plaka işte.

Elbette, bu konuyu önemseyen arkadaşlarımız da vardır. Bu fikirlerine saygı duyarım. Merak ettiğim için soruyorum. Gerçekten plakadaki yazı karakteri bu kadar önemli mi?

Resmi evrakta sahteciliğe girer yaptığın. Bu da başına ummadığın işler açar.
Git 100-200TL varsa paran ver yasal olanı yaptır, başın ağrımasın..:D