fransız kesik app plaka yazı fontu

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size bir şey sormak istiyorum konuyu yanlış yere açmış olabilirim özür dilerim nereye açacağımı bilmiyordum benim sorum şu hani şu app plakalar oluyor bana onların word te yazabileceğimiz şekilde yazı fontları lazım kafamda bir proje var onun için
ÖRN
app-plakalar-cesitleri-129366900313077.jpeg

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O plaka bu plaka değil de, mühür vurdurabilmek önemli trafik şube de.Yoksa baya bir sıkıntı çıkyor hem çevirmelerde hemde muayenede.Muayenede eski mühürlü plakayı takıp sökersinde, trafik çevirmesinde bağlanan araçlar olduğunu biliyorum.Eğer daha önce kullanmadıysan bunu mutlaka düşün.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben folyoyla yapıcam bu işi abi yazıları tinerle silicem sonra direk folyoyu yapıştırıcam :)

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben folyoyla yapıcam bu işi abi yazıları tinerle silicem sonra direk folyoyu yapıştırıcam :)

Dediğini yapanlar var, uzaktan iyi güzel hoş fakat dikkatli bakınca yada ışık yansıyınca alttaki kabartma olan yazılar sırıtıyor!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öyle olunca plaka yasal mı oluyor? Bugün haberlerde vardı, birisi plakada oynama yapmış, 3 yıl hapis cezası vermişler. Resmi belgelerde tahribat yapmanın suçu ağırdır, başkaları da yapıyor diye bu tür işlere özenmeyin derim.

montani

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu plaka işi gerçekten bu kadar önemli mi? Bana sanki çok önemli değilmiş gibi geliyor. Yani bu kadar sıkıntı çekip, masraf yapmak, bir plaka için yapacağım şey değil doğrusu. Nihayetinde yazı karakteri de değişse, plaka işte.

Elbette, bu konuyu önemseyen arkadaşlarımız da vardır. Bu fikirlerine saygı duyarım. Merak ettiğim için soruyorum. Gerçekten plakadaki yazı karakteri bu kadar önemli mi?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diyosun ki benim yapacağım ufak bir ilizyon :) Olabilir mantıklı.Fakat Savaş beyin verdiği örneği araştırmakta fayda var.Varsa polis memuru tanıdığın ona bir sor.Yada yoldan geçen polisi çevir de abi böyle böyle bir şekil yapmak istiyorum çevirmede falan sıkıntı yaşarmıyım. :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim fotoğraf makinamda bu şekilde işleme tabi tutulmuş bir plakanın fotoğrafı var. Geçenlerde Manisa'ya giderken tesadüfen gördüm ve plakanın resmini çektim. Araç sahibi bu uygulamayı yaparken masumca bir düşünceyle, plakasının daha güzel görünmesi amacıyla yapmış olabilir ama plakadaki harf ve rakam karekterleri ile oynamak aslında biraz da cesaret işidir, zira aracın plakasındaki rakamlar uzaktan bakılınca yanlış anlamaya yol açabilecek şekilde değiştirilmiş. Şunu asla aklımızdan çıkarmayalım; bizleri kontrol eden kişiler kendi branşlarında bizlerden daha bilgilidirler, onları çeşitli bahanelerle kandırmaya çalışmak, iddialaşmak ancak bizleri aciz duruma düşürür.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
an itibariyle vazgeçmiş bulunmaktayım :D vay be onun yerine normal şekilde normal yazı fontuyla yapıştırayım folyoyu. 3 yıl hapis vay canına

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
valla ben dayanamadım plakayı silip folyoyla kapladım. çünkü bana verdikleri plaka rezaletti....
şuna bakarmısınız böyle plaka yazısı olur mu ya..

IMG_9043.jpg

polisin orjinal plakayı okuması daha zordu, ben onlara iyilik yaptım aslında:rakir:
saatlerimi harcayarak folyodan yazıları kestim, yapıştırdım.
bide plakayı kalıba basarken nasıl becerdilerse yazıları kabartma yapmak yerine birden basınca yanlardan kırmışlar. alttaki fotoda daha çok belli oluyor özellikle T ile Y'de

geçen sene nisanda yaptım, bu zamana kadar bir sorun çıkmadı. sorun çıksa zaten orjinallerden çıkardı, öyle bir plaka olabilirmi ya aklıma geldikçe sinir oluyorum

IMG_9073.jpg