Filmlerden ceza yedim

yyygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bıze fılmlı arabaya bınıyoruz dıye ceza yazan butun polıslerın sahsı araclarıda fılmlı.o memur arkadaslar bızı ancak fılm yuzunden kendı ceplerınden 140 tl ceza odedıgı zaman anlarlar.buda maalesef soz konusu degıl.boyle bır urun pıyasada uygulamaya sunuluyorsa bunu kullanmak bır tuketıcının sonsuz hakkıdır.bunun tartısılacak bır tarafı yok bence.

prefix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar dun aksam aracimla disari çiktim..sol farim patlamis farkindaydim ama çikmis bulundum...polis cevirdi böle birakamam dedi uzunlari yakarak git dedi..tşk ettim..tam gitcektimki camlara bakti camlarda film var...maruzatimi söledim dinlemedi nede olsa yazilmiş kurallar var uygulayacak..cezamisi 140 tl yazdi...birde filmlerin 1 hafta içinde sökülmesi gerektiğini ve o sekilde gösterilmesi gerektğini söyledi...

1:egerki 1 hafta içinde yapmazsam ne olur
2:internette kimileri tekrar muayeneye gitmemiz gerektigini söyluyor dogru mu?

Bilgisi olan arkdaslar açiklama yaparlar mi ?
Tşkler

1 : 1 hafta içinde yapmassan aracın trafikten direk men edilir.
2 : bu 1 hafta içinde muayenesini yaptırıp cezasını yatırman gerekiyor.
3 : tecrübe ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi seninle aynı doğrultudayım fakat muayenede neden geçiyor bu film.Ülkenin durumu tartışılıyor madem öyle kurumlar neden birbirlerine uymuyor önemli olan sivri sineği öldürmek değil önemli olan bataklığı kurutmak böyle olursa vatandaş mecburen o yola koyuyor kafayı ki yer yer benimde hak verdiğim durumlar oluyor.
Dikkat edersen önceleri cam filmi de ayarsız farlar da muayeneden geçmiyordu, sonradan kurumlara yapılan baskılar sonucu hafif kusurlu geçer oldu. Bu kuralı koyan da, sonradan kaldıran da aynı hükümet üyeleri değil mi? Maden uygulayamayacaksın, tırsacaksın o zaman bu tür kuralları neden koyuyorsun? Asıl sorgulanması gereken husus burasıdır. Benim üzerinde durduğum ise daha farklı bir şey. Polisin görevi kanunu uygulamaktır, iptal etmek değildir. Yani genel anlamda bir devlet görevlisi kıytırık bir şey için başka bir devlet makamına çıkıp hak etmediği bir şey veya menfaat için ricacı olursa, o makam da bu ricayı kırmayıp yerine getirirse o makama olan saygı zedelenir.

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belli bir süreyle izin belgesi almış olman lazım bu süre içerisinde filmleri söktürüp her hangi bir trafik kuruluşuna gitmelisin bilgisayardaki meni kaldırmak için.Cezayı yediğin akşam bu cezalar bilgisayara aktarılır ve verilen müsade tarihi belirtilir bu tarih geldiğinde yukardaki işlemi yaptırmamışsan program otomatik olarak aracına yakalama koyar.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam filmi iyidir. kız arkadaşıma herkesin dönüp bakması hoşuma gitmiyor açıkçası. hadi böyle bak gör..

bu arada anlamıyorum ben bu işi. tam 4 senedir cam filmi corsa ve hondayla yaklaşık corsayla 60 bin, hondayla 50 bin km istanbul sokaklarında yol yapmışız. ve ben genelde çevirmelerin olduğu gece saatlerini severim istanbulda dolanmak için. hergün çıkar tozunu alırım ıstanbulun. iki araçta da app var, iki araçta da xenon var, iki araçtada cam filmi var. bana neden ceza kesmiyorlar?

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam filmi iyidir. kız arkadaşıma herkesin dönüp bakması hoşuma gitmiyor açıkçası. hadi böyle bak gör..

bu arada anlamıyorum ben bu işi. tam 4 senedir cam filmi corsa ve hondayla yaklaşık corsayla 60 bin, hondayla 50 bin km istanbul sokaklarında yol yapmışız. ve ben genelde çevirmelerin olduğu gece saatlerini severim istanbulda dolanmak için. hergün çıkar tozunu alırım ıstanbulun. iki araçta da app var, iki araçta da xenon var, iki araçtada cam filmi var. bana neden ceza kesmiyorlar?
camları renksiz araba akvaryum gibidir..

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şans işi şimdiye kadar ceza yememeniz bundan sonra yemeyeceğiniz anlamına gelmez...Adam ehliyetsiz yıllarca araba sürüyor tam ehliyeti aldığı güm çevirmeye giriyor ceza yiyor...Benzeri durumlar çok...

yyygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıstanbulda cok sıkmıyorlar sıs farıymıs cam fılmıymıs ben hıc denk gelmedım sımdıye kadar ıstanbulada cok sık gıdıp gelıyorum ankarada aynı sekılde rahat..kayserıde bu işin uzerıne cok dusuyolar sıs farı cam fılmı affı yook gordugu yerde yazarlar hemen.bıde tabıkı bındıgımız arabanında rolu cok buyuk ceza konusunda bi şahın gorsunler anında yazarlar ama cok luks pahalı arabalara pek ses cıkarmıyolar bızımkılerde orta sınıf araba oldugu ıcın ısımız bıraz sansa kalıyo bende 10 senedır fılmlı arabaya bınerım fılmden en fazla 10 kere ceza yemısımdır.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söktürmezseniz eğer polis herseferinde ceza keser o sizin tercihinize kalmış bir durum.Muayene de onaylatmanız gerek eğer filmle binmek istiyorsanız ama oda biraz zor oluyor.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
filmleri söktürüp herhangi bi karakola gitmen gerekiyor... aracın plakasını sorguladıkları zaman gözüküyor ve 1 hafta sonra aracı bağlamaya kadar gider... karakoldan bir memur gelip aracın başına kontrol ettikten sonra kaldırıyor yapılan işlemleri... bende egzos dan yemiştim aynı şekil

Arkadaşları yalnış yönlendirmeyin konuyu karakolda görevli bir polise sordum böyle saçmalık olmaz ben hangi maddeye göre trafiğin koyduğu aracın tahdidini kaldıracağım dedi.yinetrafik denetleme kaldırırmış bilginiz olsun