Film Camdan Ceza yemeye son!

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sözde Avrupa, Özde Türkiye burası :) Cam Filmi TÜV'den geçer (Hafif kusurlu ularak), polisten gecemez :)

Sizin için demiyorum ancak şöyle bir yanlış anlaşılma var. TÜVTürk'den Cam Filmi geçmiyor. Hafif Kusurlu demek , geçtiği anlamına gelmiyor. Polis de "hafif kusur giderilmediği" için size ceza kesiyor.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Filmin neden yasak oldugunu düşünüyorsunuz acaba :) Onu anlayamadım ben. Dışarıdan kesinlikle içerisi gözükmüyor diyorsunuz,sonra filmin neden yasak olduğunu öğrenmemi söylüyorsunuz bana.Dışardan aracın içi görünmüyorsa her türlü şey yasak. İçerde hırlı mı var hırsız mı var,çevirmede silah mı çektiniz,birşey mi saklıyorsunuz görmek istiyor adamlar.Yoksa neden yasak olsun cam filmi...(Cam kırıldığında dağılmıyor,sizi yaralıyor hikayesi yalan.)

b) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler para cezası ile cezalandırılırlar.

Ön camda ve yanlarda görüşü engelleme gibi bir sorun yok. Dışarıdan içerisi gözükecek diye bir madde de yok
Ama "kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek" maddesi var. Filmler camların patlamasını engelliyor arkadaşım bu kadar acık ve net madde

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Sizin için demiyorum ancak şöyle bir yanlış anlaşılma var. TÜVTürk'den Cam Filmi geçmiyor. Hafif Kusurlu demek , geçtiği anlamına gelmiyor. Polis de "hafif kusur giderilmediği" için size ceza kesiyor.

Evet bunda haklısınız ama insanımız TÜV'den geçtimi geçti hadi o zaman gezelim modun da olduğu için onu yazdım. Bana Kalsa Hafifi kusurlu araçlar müayeneden 15 gün içinde kusurları giderilmeli. Eğer 15 gün sonra trafik kontrolunde o kusur giderlmemişse gerekli cezai uygulama yapılmalıdır.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emre bi değer sebeb ise kaza anında cam kıramadığı için yasak ama bu perde olmaz sanırım çünkü olsa bile çat diye sökerim :)

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filmin neden yasak oldugunu düşünüyorsunuz acaba :) Onu anlayamadım ben. Dışarıdan kesinlikle içerisi gözükmüyor diyorsunuz,sonra filmin neden yasak olduğunu öğrenmemi söylüyorsunuz bana.Dışardan aracın içi görünmüyorsa her türlü şey yasak. İçerde hırlı mı var hırsız mı var,çevirmede silah mı çektiniz,birşey mi saklıyorsunuz görmek istiyor adamlar.Yoksa neden yasak olsun cam filmi...(Cam kırıldığında dağılmıyor,sizi yaralıyor hikayesi yalan.)

Bende böyle biliyorum.Arka canlara hiçbi polis bişey demiyor niye öndekilerin canı değerli arkadakilerin değil mi_?

Yaklaşık 3 sene önce arkadaşın filmli passatıyla taksimde çevirdiler bizi niye film var falan diye sordu polis arkadaş güneş girmesin diye dedi baya bi konuştuk polisle bize dedikleri şunlardı "çevirmelere gelirken camlarınızı açın biz sizi zevk olsun diye çevirmiyoruz camını aç ben içeride kim var diye görim yeter açmıcaksanda ön camlardakini söktür sizi görmemiz lazım içeride kim var bakmamız lazım" dedi.Ben burdan şunu anlıyorum dertleri bizim can güvenliğimiz değil içeriyi görmek..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arka camlar zaten açılmıyor... aracı 3 kapı olanlar buraya...

gidip en incesinden pleksiglass alıyorsunuz. arka yan camlara ve arka cama göre sıfıra sıfır kesiyorsunuz. sonra pleksinin üzerine istediğiniz koyulukta film çekip camların yerine oturtuyorsunuz yan camlar için sıkı gecer zaten 3 köşeden minik klipsle sıkıştırıyorsunuz.
arka camıda ister kenarlardan bantla tutturun ister kilipsle.

polis dur derse söküp alın :)))))))))))))))))))

Son düzenleme: