Far Sorunum

ismail_kmsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba ;

Haziran ayında 2011 Model Astra H Kasa araç almıştım. Yani Classic
Fakat araçla bombeli veya ufak çukurlu yollarda giderken farlar sallanıyor,Titriyor.Yetkili servise gittiğimde bunun normal olduğunu söylediler.Bu aracı kullanan herkez bu sorunu yaşıyormu ? Yaşıyorsa bu sorunu nasıl halledebilirim.?
Ayrıca geçen gün havaların baya bir soğuk olduğu gün 4 far birden ön 2 arka 2 far hepsi içeriden buhar oldu yetkili servis bununda normal olduğunu söyledi.
Yetkili servise göre normal gelen bir durum bana normal gelmiyor.Sizce normal bir durummudur.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana göre anlattıklarınızın hiç biri normal değil. Sizin aracınıza özel değil genel anlamda yazıyorum. Sarsıntı aracın sarsıntısına paralel şekilde farkedilmeyecek derecede olabilir belki. Ama anlattıklarınız daha fazla gibi geldi bana ve daha çok far ayağı kırık ya da yükseklik ayar mekanizmasında sıkıntı olan farlarda rastlanır.
Buğulanma var ise bir şekilde içine su veya su buharı alıyor demektir ki bu da kabullenilir bir durum değil. Orijinal sorunsuz farlar veya stoplarda kesinlikle buğu olmaz ve olmamalı. Çünkü bu durum hem ampul ömrünü azaltır hem far camının içten bozulma ve kirlenmesine yol açar. Bunlar normalse far ve stoplarınızı garantiden değiştirmeleri de normal olmalı..

ismail_kmsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir i aradım Opel Türkiye oradan da normal dediler. Anladığım kadarıyla Classic kasa olunca malzemeden çalıyorlar.
Başka arkadaşımda da var onda neden olmuyor diyorum arkadaşınız şanslıymış denk gelmiş diyor.
Daha önceki arabam Chevrolet aveo idi. 2009 modeldi. Ve bunda dahi olmadı diyorum.Opel chevroletten daha kaliteli bir araç diyorum. neden oluyor diyorum. Normal diyor başka birşey demiyorlar.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok ilginç ya, Astra H kullanıcılarının yorumlarını merak ediyorum. Böylesi kabul edilir şey değil. O zaman araç satışı yaparken özelliklere ek olarak buğu yapan farları da eklesinler. Broşürlere falan...

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sahip olduğunuz marka aracın en azından bir servisiyle diyaloğunuz ve ilişkileriniz iyi olursa garanti dışı olan şeyleri bile değiştirebiliyorlar... malesef türkiyede bu tarz şeyler tamamen tanıdık olayına bağlı.... gittiğiniz serviste tanıdık olsaydı bunların hepsi çözülmüştü hiç opel türkiyeyi aramanıza gerek kalmadan... ama yabancı gördükleri zaman pek ilgilenmiyorlar açıkçası...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynen gayet bu sorun normal bisey değil yani

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Classic lerin parça kalitesi düşüyor bu doğru. 2 aracımda da dediğiniz sorun yok, olsa garantiden hemen değiştirtirdim. Bence ısrarcı olmanızda fayda var. Buhar yapan far değiştirilir. Aracı yıkayın özellikle far taraflarını, buharlanınca fotoğrafını çekin, ve değişim isteyin.

Far titreme olayı ise, motorların tam oturmamasından olabilir, hatta bu nedenle de buharlanıyor olabilir.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu opel servislerinin nedir bu kibiri anlamadım gitti bir parça arızalanır hemen değişim bakım onarım diye bi şey yok adamların lisanında direk paramız almanya Hans Bey'e havale yerli malı yurdun malı şu %100 Türk yapımı araç 4 seneye kadar piyasada olacak yok pahasına opeli satıp alacam valla..

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir şey zoruma gitmiyorda şu her firmanın kendine has vida somun elektro motor redüktör gibi dalgaları bulamıyorsunda altın pahasına satın almak zorunda kalıyorsunya o koyuyor ahh ahh o kadar mühendisimiz var kaldırımlarda kahvehane köşelerinde iş bulanlarda yabancı firmaların elinde herkesin Devrim Araçları isimli filmi izlemesini tavsiye ederim yazıklar olsun bu rantı oluşturana...Bende sadece elektrik sadece su kullanarak hareket eden projeler dahi var ama ekonomik güç imkan kısacası sıkı bir dayı lazım bize...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda merceklı xenon olmus olsaydı ufakda olsa yolun sarsıntılarına baglı tıtreme meydana gelmesı normal olarak dusunurdum fakat normal sartlarda bende hıc astra h da far tıtremesı yada buharlanma yasamadım