Far sensörü ve Yağmur

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağmurlu günlerde sileceği açtıktan yaklaşık 30 saniye sonra kısa farlar hava aydınlık bile olsa yanıyor. Uzun far asistanı aktif olmuyor; manuel olarak da açamıyorsunuz. Ancak araç tünele girdiyse yada hava karardıysa uzun far asistanını kendiliğinden aktive ediyor.

Sileceği kapattığınız anda farlar da otomatik olarak kapanıyor. Bu özelliği daha önce farkeden oldu mu acaba?

Ekli dosyalar

• far.JPG
    far.JPG
    41.2 KB · Görüntüleme: 16

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Far sensörü ve Yağmur

İlk kez duyuyorum bu özelliği daha önce farketmedim.Bi dahakine dikkatli olayım yağmurlu havada.Bakalım daha ne özellikler çıkacak bilmediğimz :)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
Yağmurlu günlerde sileceği açtıktan yaklaşık 30 saniye sonra kısa farlar hava aydınlık bile olsa yanıyor. Uzun far asistanı aktif olmuyor; manuel olarak da açamıyorsunuz. Ancak araç tünele girdiyse yada hava karardıysa uzun far asistanını kendiliğinden aktive ediyor.

Sileceği kapattığınız anda farlar da otomatik olarak kapanıyor. Bu özelliği daha önce farkeden oldu mu acaba?
Aynen sportta da öyle yağmur sensörünü açınca farlar otomatikman yanıyor fakat farlar Auto da ise sisleri açınca mesela farlar yine otomatiik yanıyor vs vs

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Aynen sportta da öyle yağmur sensörünü açınca farlar otomatikman yanıyor fakat farlar Auto da ise sisleri açınca mesela farlar yine otomatiik yanıyor vs vs

Ahmetcim bu farlar yanmak için fırsat kolluyor bence. (:)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben far sensörünü çözemedim zaten benimki kesin saate göre ayarlı bir gölge görse arabayı çalıştıdığımda gece zannediyor :D Geçen ay denemiştim fix 5:30 gibi yanıyordu farlar garip birşey

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Ahmetcim bu farlar yanmak için fırsat kolluyor bence. (:)
Abi onların farklı bir amacı var amaç aydınlatmak değil  ;D o yüzden ne görse yanıyor umarım anlatabilmişimdir hoş, ne görse.. ;) ;)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Ben far sensörünü çözemedim zaten benimki kesin saate göre ayarlı bir gölge görse arabayı çalıştıdığımda gece zannediyor :D Geçen ay denemiştim fix 5:30 gibi yanıyordu farlar garip birşey
Kardeş seninde ne farklı fantazilerin var durup işin yok onlarımı ölçüyorsun değişik  :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben yağmurlu günlerde, gündüz de olsa farların yandığını birkaç kere fark etmiştim ama böyle bir özellik olacağı hiç aklıma gelmemişti.  :)
Hava bulutlu olduğu için yanıyordur falan diyordum.  general__p

Bilgilendirme için  thnxx

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Abi onların farklı bir amacı var amaç aydınlatmak değil  ;D o yüzden ne görse yanıyor umarım anlatabilmişimdir hoş, ne görse.. ;) ;)

Bir dikkat çekme ihtiyacı var ama bilemiyorum. Geçen yaz temmuz ortası saat öğlen birde apatman gölgesinde lambalarını yaktığından beri biraz farklı bakıyorum sensörlere. (:)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben daha çok hava kararmışken arabaya doğru gidip kumandadan kilidi açtığımda bütün farların yanmasından dolayı herkesin araca kitlenmesini seviyorum  011zaa Benim sensörüm bu bence  005hihih