Far Beyazlatma

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2003 vectra aracımın yıllarca farları temizlenmediğinden dolayı farı sarardı hatta içi gözükmeyecek boyuta gelmişti. internette forumlarda araştırmalarım sonucu su zımparası alarak sorunu çözmeye çalıştım. önce 600 su zımparası ile sulu şekilde zımpara yaptım. o kadar sarı lekeler çıktı ki inanamadım. asfalt üzeri dahi kirlendi. ( caydanlıklar içindeki kireç artıkları gibi aktı gitti) beyazlama başladığını farkettim. daha sonra 1500 zımpara ile devam ettim. elimde 2000 zımpara olmadığı için ve 1500 zımparanın dişleri azaldığı için 1500 biraz daha yaptıktan sonra zımpara olayını bitirdim ve bir güzel yıkadım. iki far arasında ( yapılan far ile yapılmayan far) çok bariz fark oluştu mutlu oldum. aynı şekilde diğer farda yapmaya başladım. bu arada ilk yaptığım far kurudu. ve bugulanma yaptı. daha kötü yani kör bir görüntü ortaya çıktı. suyla tekrar sildim. su dökünce parlıyor canlanıyor fakat kuruyunca tekrar bugulanmaya yapıyor. anlam veremedim. iki fark da anlattığım şekilde yaptım. şuan kuruduğu için bugulu gözükmektedir. hızlı cila vardı aracımda kuru bezle hızlı cila yaptım hiç bir faydası olmadı. diş macunu vardı birisini diş macunu ile sildim yine fayda etmedi. şuan farlar beyazladı fakat sanki banyo aynaları gibi bugulu şekilde durmakta. buna çözüm yolu bilen eden varmı ? içinden olmadığını düşünüyorum. çünkü ıslatınca parlıyor kuruyunca sorun oluyor
internette bi video da özel ıslak mendil ile silince parlak şekilde kaldığını izledim fakat pek inandırıcı gelmedi. çözüm yolunu bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. şimdiden tşk ederim

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) Bu isi yapan bir oto boyaciya gidin..
Yaptığıniz seyi anlatin üzerine 2000 le bir pas daha gecsin ve kaliteli bir vernige sertlestiriciyi boyaya kulandigindan az daha fazla kullanarak vernik atsin..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam önce pasta sürün farlara sonra normal cila varsa plastik cilası sürün tertemiz olacaktır. Merak etmeyin farlarıniza birşey olmadı. Sulu zımpara dan sonra öyle olması normal

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam önce pasta sürün farlara sonra normal cila varsa plastik cilası sürün tertemiz olacaktır. Merak etmeyin farlarıniza birşey olmadı. Sulu zımpara dan sonra öyle olması normal

pasta denemedim ama deneyeceğim. belki ondan kaynaklıdır.
bir önceki arkadaş vernik at demiş. pasta ve üzerine hızlı cila mı yapayım daha sonra vernik mi yapılıyor ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce pasta atın pasta attıktan sonra artık kuruyunca da sorun olmayacaktır.ama kalıcı olmayacak 6 ay sonra küçük küçük sararma başlayacaktır.
Vernik atarsanız uzun yıllar kalıyor.ama verniği iyi bir boyacıya ve kaliteli vernikle yapılması gerek.vernik atma öncesi zımpara hazırlığı çok iyi yapılmalı en yüksek pürüzsüzlük elde edilmeli.
Aracımın farları bitik haldeydi mendilden tutun herşeyi denedim içi siyah zeminli olduğundan sararma fazla belli oluyordu.
Bir boyacı arkadaşım vernik attı ve 1.5 yıldır sorunsuz

Sony z5 ile gönderildi