Far Temizleme Acil Yardım

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar sayın büyüklerim sevgili arkadaşlar
aracımın farlarında yanık olmasa bile çok ince ince heryerinde olan sanırım taş izleri yüzünden farlarımı temizlemeye karar verdim. 2500 ve 1000lik su zımparları aldım. pasta ve cila da aldım. Zımpara makinam vardı. Farlarımı aynı zamanda boyayacağımdan far camlarını çıkartmıştım. Asıl problemime gelince bu lanet taş izleri çıkmıyor. 2500 ile başladım çünkü çok yüzeysel görünüyorlardı. Yanıkta yoktu çıkartır dedim. başladığımda sakindim. sabırla bol suyla yaptım. sevinçle camları yıkadım ve bir baktım hiç değişen birşey yok. Sonra 2500 olduğundandır diyerek 1000liğe geçtim. Yine sabırla zımparaladım ve farları yıkadığımda tekrar hiçbirşeyin değişmediğini gördüm. artık sinirlendim pasta ile makinayla bir güzel geçtim fakat yine değişen birşey yok. artık gözümü kararttım ve 280 lik kuru zımparayla farlara giriştim. neredeyse 1 avuç plastik tozu çıktı fakat hala o izler camların üstünde. Farlarım adeta mat beyaza döndü. iç dış komple sabırla deneyerek yaptım. iç ve dışta şuan 280lik zımparalayla aldığım gibi duruyor. makinayla bu kadar denememe rağmen o izler hala duruyor ve şuan aracımın farları yok. Yardımınıza ihtiyacım var. Bu iğrenç sinir bozucu izleri nasıl çıkartabilirim? Okuyup yardım etmek isteyen herkese çok çok teşekkür ederim. elimdeki malzemeler 2500 1000 lik zımpara pasta cila ve zımpara makinesi.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yazıkki videoda far parlatama bölümünü direk geçmişler. teorik olarak biliyorum en kalından başlayıp en inceye kadar zımparalanır pasta cila yapılır ama benim sorunum sıradan far temizleme değil çıkmayan izler

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir fikri olan yok mu aracımın farları yok ne kadar uğraşsam da çizikler gitmiyor pastayı veya cilayı mı yanlış yapıyorum bilmiyorum ne olur yardım edin

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çizikler için zımpara dan başkayyapılabilecek birşey yok. Zımpara ssonraya plastx yada pasta. BBirçok for temizleme videosu izledim farklı bir işlem görmedim. En son ya pasta atıp cila yapıyorlar yada plastx denen maddeyi sürüyorlar. Çok kalın zimparalara girmeden 800-1000-1500-2000-3000 zimparayi sıraile yyapın gitmiyor diye çok kalina gitmeyin daha derin çizikler oluşur.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek bi açıdan görünen fotoğraf makinesiyle yakalayamadığım ama farları açınca yıldızlı gök yüzü gibi olan ve beni çok rahatsız eden izler var. bende çok video izledim internette herkes aynı şeyi yapıyor harika sonuç alıyor ben beceremiyorum bi türlü. ya pastayı ya cilayı yanlış yapıyorum çünkü cila sonrası kalıntı da kalmıyor sanki su döküp silmişim gibi oluyor. kısa sürede matkap için polisaj aparatı alıp tekrar denicem bilginiz varsa doğru pasta ve cilanın nasıl olması gerektiği hakkında yardım eder misiniz?

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu tam okumadım ama ben sarılıkları tozlanmalası 2 defa yaptırdım 1 ayda eski haline döndü. çok eski ise hiç yapmayın

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farlarımda hiçbir yanık yoktu ince ince taş izine benzer izler var. sanırım sorun pasta cilayı el ile yeterince yapamamam bugün yapı marketinden türlü polisaj malzemeleri aldım onlarla deneyip sonucu bildiricem. teşekkür ederim yardımlarınız için