far ampulü farın içine düştü acil yardım

yusa_alagoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi günler 2014 model corsa d kullanıcısıyım. Gündüz farını değiştirirken ampul farın içine düştü. Nasıl çıkarabiliriz. Yada servis halledermi ? Lütfen yardım ediniz.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinizden geliyorsa sizde yapabilirsiniz. On tampon sökülecek çamurluk içi tamponun üstünde ki vidalar... farın da ayakları sökülüp ters çevirerek maalesef başka yolu yok. Far değiştirmek tam bı ızdırap ampul patlamasına die gözünün içine bakıyor insan

yusa_alagoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamponu bende sökerim ama eskisi gibi montaj yapabilirmiyim bilmiyorum. Servis yaparmı acaba ?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamponu bende sökerim ama eskisi gibi montaj yapabilirmiyim bilmiyorum. Servis yaparmı acaba ?
Servis yapar tabiki ama servise gerek yok. sanayide kaportacı giderseniz onlarda hallederler. biraz eliniz yatkinsa sizde yapabilirsiniz. far söküp takma zor bir iş değil. boşu boşuna 100 tl isterler şimdi işçilik uzun sürer diye. geçenlerde şoför koltuğumda yırtık var diye dosemeciye gittim. 10 cm lik parça koyucam diye 200 tl para istedi. Bende orjinal kumaştan bir metre kadar alıp kendim koltuğu söktüm döşemeyi ayırdım parçayı koyup valide ye diktirdim. toplam masraf 10 tl :) benim işçiliğimle ilk defa koltuk söktüğüm halde 2 saatimi almadı. usta yapsa yarım saat sürmez. işçilik fazla diye çok para istiyorlar.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi günler 2014 model corsa d kullanıcısıyım. Gündüz farını değiştirirken ampul farın içine düştü. Nasıl çıkarabiliriz. Yada servis halledermi ? Lütfen yardım ediniz.

Eliniz anahtar tutuyorsa kendiniz bu şekilde sökebilirsiniz. Eskisi gibi de yerine takarsınız merak etmeyin.

youtube.com/watch?v=yI2EfoZXKm8

Son düzenleme: