far açma mekanizması

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç 99 model vectra gls... far açma mekanizması tam olarak çalışmıyor yani farları yakabiliyorum yükseklik ayar kısmı da çalışıyor fakat gösterge ışık seviyesi ayarlama kısmı çalışmıyor geri sis düğmesi ve ön sis düğmesi çalışmıyor.. önceden sorun yoktu hepsi faal di fakat arkasındaki ampülü değiştiyerim derken fazla bastırdık galiba içinden tık diye bi ses geldi o andan itibaren böyle.... o mekanizma (yuvasından çıkarılabilen siyah kutu) fiyatı nedir bilen varmı?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç 99 model vectra gls... far açma mekanizması tam olarak çalışmıyor yani farları yakabiliyorum yükseklik ayar kısmı da çalışıyor fakat gösterge ışık seviyesi ayarlama kısmı çalışmıyor geri sis düğmesi ve ön sis düğmesi çalışmıyor.. önceden sorun yoktu hepsi faal di fakat arkasındaki ampülü değiştiyerim derken fazla bastırdık galiba içinden tık diye bi ses geldi o andan itibaren böyle.... o mekanizma (yuvasından çıkarılabilen siyah kutu) fiyatı nedir bilen varmı?

Çok basit, silindirik düğmeyi komple çıkart zaten diğer düğmelerde onunla beraber. Yani hepsi beraber çıkar yuvadan. İçini aç içinde bakır levhalar var zımparala tinerlede temizle sorada tekrar tak canavar gibi olur.
:good:

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söktüm baktım içine ama o içindeki yeşil taban kısmından küçük bi parça kırılmış....

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söktüm baktım içine ama o içindeki yeşil taban kısmından küçük bi parça kırılmış....

Kırık varsa bişeyler uydurmaya çalış olmuyorsa kaçış yok ya çıkma bulacaksın ya da yenisini alacaksın.
Geçmiş olsun.

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşalar bu far açma mekanizması piyasada bulunurmu yada kaç paradır bilen yokmu kimse...????

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim far yükseklik ayarını 0'a getirincede tak tak diye ses yapıyor nedendir anlamadım mecburen 1 de tutuyorum ayarını iyi bir elektrikçi bulmak lazım heralde

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esrarengiz?

aklıma geldi ama 1'den 2'ye yada 3'e alırken sorunsuz çalışıyor. Garip değilmi bir derdi var ama anlamadım...