Fan problemi

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fan problemi

bu konuda benim sıkıntım yok. zaten tınaz en baştan yapamayacağını söyledi ve 2 haftadır arayıp soran yok

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Konuyu tekrar hortlatayım dedim :)
Şimdi yeni bir sorum var, birkaç seferdir dikkat ediyorum fanın çalışmasıyla birlikte anlık yakıt tüketim değeride rolanti esnasında 1.7-1.9 lara yükseliyor yakıt tüketimiyle rolantinin ne alakası vardır? Hadi desek fanın çalışması için motordan güç çekiyor olabilir mi?
İkinicisi soruyu yazmadan önce konunun tamamını okudum. Sn. Akın fan güncellemesini yaptırdığını yazmış, sonraki yorumlarda güncellemenin hatalı olduğu yazılmış, acaba sn.Akının çekiş probleminin ve araç beyninin çökmesinin sebebi bu güncelleme olabilir mi? Bu arada ben halen güncellemeyi yaptırmadım.
Sizin fikirleriniz nedir acaba??

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aractada sanki fanla ilgili bir problem var gibi. bazen fan devreye girdiginde motorun sesi degisiyor. bunu icerdeyken degil de arac calisirken disarda durdugunuzda duyuyorsun. sanki klima acilmista motora yuk binmis gibi hirildamaya basliyor devir gostergeside biraz yukseliyor. fan durdugunda da tiz bir ses geliyor calisinca susuyor. sanirim bana da gunceleme lazim ama bu baslik altinda fan guncelemesinin araca verimli olup olmadigini kimse belirtmemis. guncelemeyi yaptiran arkadaslarda son durum nedir acaba?

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

ben güncelleştirmeyi yaptırdığımdan beri anormal bir durumla karşılaşmadım, anlık yakıt tüketiminin artmasının birçok sebebi olabilir.
Motora ekstradan yük bindirecek herşey yakıt tüketimini anlık arttırabilir bunu elektronik sistemlerde dahil belli aralıklarla araç bu sistemleri kontrol ediyor.
benim düşüncem aracımızın fazlasıyla elektronik olmasından dolayı böyle şeylerin normal olması.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben fan güncellemesinden sonra direkt bir anormal durumla karşılaşmadım. sonradan ortaya çıkan beyin probleminin fan güncelemesiyle ilgili olduğunu sanmıyorum. bence farklı bir sebebi vardır.  eski mesajımda fan güncelemesine gitmeyin dememin sebebi servislerden birinin güncellemenin hatalı olduğunu belirterek yapmamasıydı. velhasıl şimdi son durum nedir bende tam bilmiyorum

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim havalandırma fanı çalışırken ses yapıyor böyle hafif sürtme sesi gibi kapatıncada tiz bir ses çıkararak duruyor servise sorunu söyledim gösterdim sonuç olarak sorun yok dendi öyle kullanıyorum ama fan güncellemesi sanırım bu sorun için bende nedense çıkmamıştı 15000 bakımında bir daha sorucam..

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

bahadirusta link' Alıntı:
benim havalandırma fanı çalışırken ses yapıyor böyle hafif sürtme sesi gibi kapatıncada tiz bir ses çıkararak duruyor servise sorunu söyledim gösterdim sonuç olarak sorun yok dendi öyle kullanıyorum ama fan güncellemesi sanırım bu sorun için bende nedense çıkmamıştı 15000 bakımında bir daha sorucam..
Pervane yatağına birşeyler sıkışmış olabilir. Temzilendiği zaman geçer diye düşünüyorum.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben sıkışmadan ziyade çalışması ile ilgili bir düzensizlik olduğu düşüncesindeyim sizde sessizken araç dinlerseniz fanı farkedebilirsiniz eğer bu sorun varsa ama sn tiamoldeki problemle benzer benimkisi sanırım servise tekrar ısrar edicem bakalım ne çıkacak artık..

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

sn.tiamol ün dediği durum bendede var dışardaki o sesle beraber içerde anlık yakıt tüketimide artıyor.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

belki bendede oluyordur hiç dikkat etmedim bende bir bakıyım buda ortak bir durum olabilir..