Fan problemi

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi
S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Ben Ankara'da yaşıyorum. Havalar gayet sert akşamları eksi 4-5 gündüzleri 5-6 derece .Aracım buna rağmen fan açıyor . Hadi yazın olsa anlıyacağım ama bu bana çok garip geldi. Servise gidip güncelleme falan yaptırmam gerekirmi acaba veya başka bir şey mi arızalı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
(eğer konunun yeri yanlışsa düzltebilirim)
Saygılar.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fan problemi

salihcaglayan link' Alıntı:
Herkese merhaba. Ben Ankara'da yaşıyorum. Havalar gayet sert akşamları eksi 4-5 gündüzleri 5-6 derece .Aracım buna rağmen fan açıyor . Hadi yazın olsa anlıyacağım ama bu bana çok garip geldi. Servise gidip güncelleme falan yaptırmam gerekirmi acaba veya başka bir şey mi arızalı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
Saygılar.
Fan güncellemesi fandan gelen vuvvlama sesi ile ilgiliydi. Ama için rahat etsin en güzel servisi arayıp fan güncellemesi ile ilgili bir kampanyan varmı öğrenmen olacak.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Saygılar.

Muhtemelen ön/arka cam buğu önleme aktiftir. Sıcaklık belli bir derecenin altına indiğinde buğuyu önlemek için ön/arka camlara hava veriyordur.  Eğer bunu istemiyorsan CD400/CD500 config menusunden kapatabilirsin.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

arabanın motor kısmından gelen fan sesinden bahsediyorum. Eski arabalarda bu şahinlerdeki gibi falan arabayı kapattıktan sonra motoru soğutmaya çalışıyor sanırm klimadan gelen bir ses değil yani

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arabanın motor kısmından gelen fan sesinden bahsediyorum. Eski arabalarda bu şahinlerdeki gibi falan arabayı kapattıktan sonra motoru soğutmaya çalışıyor sanırm klimadan gelen bir ses değil yani

OK. Önceki mailinizden farklı birşey anlamıştım. O aracın kapatılmasından sonraki ses (eski şahinlerdeki gibi) benimkinde de var. İlk aldığımda garibime gitmişti çünkü uzun zamandır araç kapandıktan sonra öyle bir ses duymuyordum, mazinin tozlu raflarında kalmış bir özellik olarak görüyordum :) Ama yaptıysalar vardır bir sebebi diyorum şimdi. Ama herzaman olmuyor bu. Neye görede yaptığını bilmiyorum ama sizinki sürekli olarak yapıyorsa normal olmayabilir. Servise gösterin derim.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Dün ben de bu sesi aracımda duydum. Sanki biraz devirli kullanınca ve aracı hemen stop edince 1dk'dan az bir süre bir fan sesi geliyor.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

O ses bendede mevcut ama bir problem olarak görmuyorum

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

deathburn link' Alıntı:
O ses bendede mevcut ama bir problem olarak görmuyorum

Bence de bir problem değil ;) Sistemin çalışması ile ilgili bir önlem gibi.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de de çalışıyor o fan ara sıra motor sıcaklığını sabitlemek içindir sanırım
zaten fan çalışmıyor ise problem var demektir, çalışıyorsa herhangi bir problem
söz konusu değildir

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Banada dediğiniz gibi 2011 model bir araçta hiç beklenmedik bir düzen olduğu için sormak istedim.
Yanıtlarınız için teşekkürler. Korkulacak bir şey yok demekki.