ESP servis arızası

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam kusura bakmayın biraz geç yazıyorum son 1 haftadır benzinle denedim esp lambası hiç yanmadı. hatta sabahları çalıştırırken önceleri çalışır vaziyette yaklaşık 1 dakika kadar rolantide çalıştırıp öyle hareket ediyordum . bu sefer hiç beklemeden hareket ettirdim . biraz zorlamak adına .kesinlikle esp servis arızası çıkmadı.
araçı fazla kullanamıyordum .sadece uzun yolda veya arada sırada şehir içi kısa sürelerle kullanıyordum . bazen 2 hafta hiç çalıştırmadıgım oluyordu. şimdi lpg vanasını da açtım sıkıntı yok bir kaç gün içinde lpg enjektörlerinin oringlerini değiştireceğim. kullanılmadıgı için sertleşmiş olabilirler. regülatörün tamir takımlarını da değiştirmeyi düşünüyorum hortumlarla beraber. önerileriniz için çok teşekkür ederim . çok faydası oldu.eger bir sıkıntı olursa yine paylaşırım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Lpg enjektörlerini komple değiştirin ve nozul çaplarını bana yazabilirseniz yazın birde nozul değiştirirsek anlık lpg geçişlerinde yada lpg de iken gaza yüklediğinizde anlık al ver tekleme kalmasın bana o yüzden harita lazım

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nozul caplarini bilmiyorum ama afr ayarını yaptirdm. Haritayı cikaramam . Çünkü cihazım yok .ancak bir LPG cide yapilabilir diye düşünüyorum. Veya sizin bir öneriniz varsa yapabilirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üzerindeki haritaya gore nozul büyütmek gerek ise büyütmemiz gerekli bence regülatöre karışmayın şimdilik enjektörlerden emin isek masraf etmeyin ha birde lpgcide 3500 devirden sonra benzine ayarlasın üst devirlerde tüpü çıkarsın üst devirlerde tüp iyi değil tavsiye etmiyorum tekleme varmı tüpten benzine geçişte ve ilk gazlamalar da kerkinme veyahut arada bir al ver oluyormu ona göre nozul caplarina gore 2 3 mm büyük takın lpgciler genelde tavsiye etmezler daha büyük hacimli araçlara takarız diye uğraşmak istemezler bu şekilde diyebilirler

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçişlerde hiç fark edilmiyor . Tekleme veya sarsıntı hiç olmadı, sadece ESP servis hatası verdikten sonra bir kaç kez tekler gibi oldu hissedilmeyecek kadar ama şu anda ilk günlerine döndü.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamam o zaman nozullar kalsın

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Bugün benim yine yandı herhangi bir teklemeye felan yok bu iki oldu yanalı kapıyı açtım gitti direk servis hatası inşallah devamı gelmez umarım sizde çözersinız bizde sizin gibi bir yol izleyeceğiz gibi görünüyor

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buradaki izlenen yolu iyi takip edin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1.6 larda kolay kolay olmazda bu 1.4 lerde lpg çok sıkıntı oluyor burada ustamızla yaptığımız uygulamayı deneyin olmadı yine sizinle farklı şekilde başka yollar deneriz

• Beğen
Tepkiler: Muhammet036

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
1.6 larda kolay kolay olmazda bu 1.4 lerde lpg çok sıkıntı oluyor burada ustamızla yaptığımız uygulamayı deneyin olmadı yine sizinle farklı şekilde başka yollar deneriz
Teşekkür ederim