ESP servis arızası

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Benim de geçen gün ilk defa esp yazdı arabayı yazın aldım açıkçası süboptan hep korkuyorum araç LPG li ama benzini bayağı içiyor çalışırken çok kullanıyor olsa gerek o yönden rahattım ama esp yazınca tedirgin oldum tekrar çalıştırınca yazı gitti bakalım tekrarlayacak mı bilgi alırsam yazarım inşallah

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kompresyon ölçümü yapmak için külbütör kapağını sökmeye gerek yok. Zaten bobin kapağını çıkarpıp bobini söktükten sonra bujileri söküp test yapılıyor. Külbütör kapağını neden sökmek istediklerine anlam veremedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Zaten o şekilde yaptılar ama bazen kesin sonuç vermeyebiliyormus . Külbüratör kapağını açıp subap ayarları na bakiyorlarmis. O şekilde soylediler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
orada usta para almak için yapmış bence sonuc alır yoksa

• Beğen
Tepkiler: Hakan55

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yarın denemeye başlıyorum sonuçları yazarim. Tşk ederim ilginize..
deneyin bilgilendirin bakalım sonra

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı dediğiniz gibi LPG yi depodan kapattım. Araç ilk andan itibaren daha güzel çalıştı. Gerçi önceden de sıkıntısız çalışıyordu. Sanki daha titreşimsiz ve devirde küçük te olsa hiç oynamalar olmadı. ESP servis lambası yanmadı. Bu şekilde hafta sonuna kadar deneyim. Olmazsa LPG enjektörünün tamir takımını ve regülatörün tamir takımlarını değiştireyim. Sanırım enjektör den kaçırma yapıyor soğuk motorda benzinle karışınca dengesiz çalışma ya neden oluyor diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyor sunuz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Düzeldiyse sorunumuz ya lpg enjektörü yada regülatör bence de 1 hafta deneyin araba sabahları bunlar kaçırdığı için boğuluyor ya arıza yakıyor yada geç çalışıyor calissada ısınana kadar lpg geçene kadar araba sapıtıyor biraz enjektör leri memeleri ve manifolda giren borularla beraber değişin ve borular sert olmasın ustaya ısrarla diyin yumuşak boru taksın

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tşk ederim hafta sonu na kadar deneyim. Sıkıntı olursa tekrar bilgi veririm .LPG enjektörünün ve regülatörün tamirini yaptıktan sonra son durumu bildireceğim ,diğer sorunu olan kişilerde bilgi edinmiş olurlar . Tekrar tşk ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynen daha iyi olur ama önce dene usta biraz daha ondan sonra yap