ESP Lambası ..

buzun55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Merhabalar ,

2012 Astra J 1.6/115Bg Edition Aracım var
Geçenlerde Buji, Yağ, Filtre ve LPG Bakımı Yaptırdıktan sonra 250 Km Yol Yaptım Bu yolun Bitiminde Araç ESP lambasını Yakıp Çekişten Düştü Ve 3.000 Deviri Geçmeyerek aracı servise götürün Uyarısı Verdi ..
Başına Gelen Var mi Acaba

Dipnot: eski Konulara baktım onlarda Motor Arıza Lambası Filan Yanmış. (Bende Yanmıyor)

Cavraoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bakın bende de oldu o kadar arabamı alırken en kaliteli ekspertizlere götürdüm kimse görmemiş mi diyim bulamamişmı diyim ama araç beynine su kaçmıśve oksitlenme yapmıs bende de ariza lambasi yakti performanstan dustu yakit cok yakti servise goturdum orjinal parcayla degistirdi 3000 tl fiyat insallah sizinki ole degildir. Ama baktırın dedigim yerlere bi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle bi makineye bağlatın, BCM modülüne pat diye su kaçmaz, Aracın ön konsolunun olduğu bölgeden su sesi duyardınız. Arıza koduna bakmak lazım...

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Merhabalar ,

Geçenlerde Buji, Yağ, Filtre ve LPG Bakımı Yaptırdıktan sonra 250 Km Yol Yaptım Bu yolun Bitiminde Araç ESP lambasını Yakıp Çekişten Düştü Ve 3.000 Deviri Geçmeyerek aracı servise götürün Uyarısı Verdi ..

Dipnot: eski Konulara baktım onlarda Motor Arıza Lambası Filan Yanmış. (Bende Yanmıyor)
taktığınız buji orijinal gm tek tırnak mı ? aracın km'si nedir ? hasip kardeşime katılıyorum makineye bağlayıp hata koduna bakmak lazım ama bana bobinle ilgili bir durum gibi geldi.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen bobin olabilir. Arıza koduna da bakmak lazım. Araç kaç km bobin hiç değişti mi? LPG yi arka vanadan kapatınca benzinde de yapıyor mu aynı sorunu?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun Esp arizanin birden cok nedeni olabilir. Astralarda yaygin piston problemlerinde cikiyor. Arac lpgli ise Bi komprasyon testi yaptirsaniz iyi olur

Generalastra

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Merhabalar ,

Abi bizde astra j 1 4 turbo var uzun yoldan geliyoduk önce hız göstergesi bi düşüp kalkmaya basladı sonra esp lambası falan yandı bizde korktum stop etmeye yakıt alınca mecbur ettik araba marş basmamaya basladı hiç tık etmedi neyse elektrikçi çağırdık geldi baktı bilgisayar bagladı bilgisayar obd sistemi aracı görmedi cekiciyle dükkana çekti hic bi turlu yapamadı yakıt seviyesi düşük falan yazdı ve araba yakıtı var cekiciye bindirip bayiye yolladık sebebi nedir bilen varmı

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Abi bizde astra j 1 4 turbo var uzun yoldan geliyoduk önce hız göstergesi bi düşüp kalkmaya basladı sonra esp lambası falan yandı bizde korktum stop etmeye yakıt alınca mecbur ettik araba marş basmamaya basladı hiç tık etmedi neyse elektrikçi çağırdık geldi baktı bilgisayar bagladı bilgisayar obd sistemi aracı görmedi cekiciyle dükkana çekti hic bi turlu yapamadı yakıt seviyesi düşük falan yazdı ve araba yakıtı var cekiciye bindirip bayiye yolladık sebebi nedir bilen varmı
Araç sanırım çarpışma sensörü devrede bi sigortaları kontrol et benim başıma geldi darbe algılıyordu sensör , benzini otomatik kesiyor, bu olabilir

Generalastra

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Araç sanırım çarpışma sensörü devrede bi sigortaları kontrol et benim başıma geldi darbe algılıyordu sensör , benzini otomatik kesiyor, bu olabilir
Denedik abim sigortalar falan her şey normal gözüküyor