EnjektÖr yardim

mevlut20

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
99 model vectra 2.0 cd aracım var ecetech lpg takılı bunun enjektör sıralaması nasıl araçta triger tarafından 2-4-1-3 şeklinde acaba hatalı mı ?gaza basınca araç bi anda hızlanmıyor benzine geçerken silkeleme yapıyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış biliyorum belkide ama benim bildiğim kadarıyla triger tarafından başlayarak 1-2-3-4 seklinde olması gerekmiyor bence...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme sırası 1-3-4-2 dir.LPG sisteminde fiziki yerlerini değiştirmiyorlarsa ateşlemeye uygun olarak aynı sıra olması lazım mantıken.Hiç anlamam LPG den.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektör sıralaması 1-3-4-2 dir. bu lpg benzin farketmez. lpg enjektörleri zaten benzin enjektörleriyle doğru orantılı çalışır ki zaten bağlantılarıda öyledir. lpg den benzine geçerken sirkeleme yapması, benzin enjektörlerinin tıkalı olmasından, benzin pompasından yapabilir.
ancak lpg enjektörleriniz montaj esnasında olması gerektiği sıralamada takılmadıysa ki anlattığınıza göre böyle bir durum var, lpg ayarı aracın benzin haritasına göre yapıldığından bu ateşlemede sorun yaratır. iyi bir lpg ustasına göstermenizi tavsiye ederim.