Enjektör temizleyici hakkında görüşleriniz

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar enjektör temizleyiciler hakkında ne düşünüyosunuz? Opellerde faydasını gören varmı?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim eski astram bi ara kurumdan dolayı tekliyordu üst kapak yapılınca düzeldi ama onu yaptırmadan önce sonaxın temizliyicisi kullanmıştım o depoda hiç teklememişti ama kalıcı olmadı.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana sorarsanız en güzeli söküp temizlemektir.Ben enjektörleri söküp ne555 li kurduğum devreyle tiner verip temizliyorum.Emme manıfoldunu da 6 ayda bir keza söküp yağ ve kurum çözücü sıkıp 2-3 saat bekletip sonra basınçlı suyla yıkıyorum.Çunku 1 hp bile kayıp benim için tahammül edilemez :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben dizel kullanıcısı olarak faydası olduğunu gördüm. Genellikle 6 ayda 1 Würth veya muadili iyi bir marka kullanmaya çalışırım. Burda dikkat edilmesi gereken konu Temizleyiciyi yakıtı almadan önce koyun depoya, üstüne yakıt alın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu tarz ürünler yüzeyel dediğimiz tarzda bir temizleme işi yapabilirler ama yılların birikmiş kirini pasını temizleyemezler. Enjektörlere uzun süre el değmemiş ise iyi bir yerde enjektörleri söktürüp temizletin, gereken parçalarını değiştirin, işeme testine tabi tutarak son ayarlarını yaptırın. Bu tür bir işlem ilk anda maddi bakımdan biraz pahalı gelse de kalıcı bir işlemdir.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben her yıl araç bakımında carbon clean yaptırıyorum. Faydasını gördüm diyemem çünkü aracımın km' si düşük. Ama peryodik olarak yaptırmak yararlı deniyor ki yaptırmayıp 100.000 km' ye gelmiş bir aracada kimse önermiyor, yararlı şeyleride götürür diye.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
carbon clean sakat iş...en güzeli dışarıda 40-50 bin km civarında temizlik..
ve kısa mazot filtresi değişimi...

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tarz ürünler yüzeyel dediğimiz tarzda bir temizleme işi yapabilirler ama yılların birikmiş kirini pasını temizleyemezler. Enjektörlere uzun süre el değmemiş ise iyi bir yerde enjektörleri söktürüp temizletin, gereken parçalarını değiştirin, işeme testine tabi tutarak son ayarlarını yaptırın. Bu tür bir işlem ilk anda maddi bakımdan biraz pahalı gelse de kalıcı bir işlemdir.

enjektörlerde arıza yok fakat bu biriken yılların kiri aracın çekişini ve yakıt tüketimini farkedilir derece etkiler mi?

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
enjektörlerde arıza yok fakat bu biriken yılların kiri aracın çekişini ve yakıt tüketimini farkedilir derece etkiler mi?

aynı şekilde enjektörlerde sıkıntı yok. ancak yakıt tüketimini etkiler mi acaba?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu kişi bu tür ürünleri önermiyorlar , nedenini bende bilmem ama eğer önermiyorlarsa mutlaka bir bildikleri vardır