Würh enjektör temizleyici hakkında

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum . 3 bin km önce würth dizel enjektör temizleyici koydum .performans ve sesde bariz değişimler oldu fakat yakıt tüketimi biraz arttı gibi. geçen bir arkadaşla konuştum ilk katkıda bir şey olmaz kurumları toplar fakat atmaz o yüzden biraz fazla yakar dedi 2.katkıyı koy ve gör dedi sizce bu doğrumudur yani koyayım mı sizce ?aracım 168 binde

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten buna benzer ürünler araca konduğu zaman araç devirli kullanılması gerek ki etki etsin bu devirli kullanım da yakıtı etkiler ama artı kısmı ise evet bu ürünleri ara ara kullanmak iyidir benzin li ve lpg olan arasında buna benzer ürün kullanmaktayım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bunun biri ikisi yok düzenli kullanmak gerek

O şöyle misal dört depo sonra bir depo da kullanın şeklinde. Belki içinde olan kimyasal zarar verir endişesi filan vardır. Ben öyle biliyorum. Bende sürekli kullanırım ama belli km ve depo sayısına bağlı olarak kullanıyorum.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O şöyle misal dört depo sonra bir depo da kullanın şeklinde. Belki içinde olan kimyasal zarar verir endişesi filan vardır. Ben öyle biliyorum. Bende sürekli kullanırım ama belli km ve depo sayısına bağlı olarak kullanıyorum.

bende onu kasttediyorum nadir abi. düzenli olmalı her 4 depoda veya her 1000 de gibi. yoksa faydasını göremeyiz. würthün pazarlamacısı bunu soyledi bana ben benzin istasyonunda calısıyorum. eğer shell v-power diesel nitro+ veya v-power nitro benzin kullanırsa ayrıyeten bi katkı maddesine gerek yokl cünki içierisinde var. biz çeşitli eğitim seminerlerine katılıyoruz düzenli olarak ve bu tescillenmiş shell tarafından. kışın hava kaç derece olursa olsun yakıt donmaz. çunkı yakıtın içerisinde bunu önleyen bileşenler var.
(amacım reklam değil. bilgilendirmek için yazdım.)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum . 3 bin km önce würth dizel enjektör temizleyici koydum .performans ve sesde bariz değişimler oldu fakat yakıt tüketimi biraz arttı gibi. geçen bir arkadaşla konuştum ilk katkıda bir şey olmaz kurumları toplar fakat atmaz o yüzden biraz fazla yakar dedi 2.katkıyı koy ve gör dedi sizce bu doğrumudur yani koyayım mı sizce ?aracım 168 binde

Arkadaşınızın bahsetmek istediği şey şu aslında, siz ilk katkıyı koyduğunuzda yakıt sistemindeki reçinemsi tabaka biraz çözünerek biraz da yerinden oynayarak sistemde ilerlemeye başlar. Misal şöyle zihninizde canlandırın. Depodaki tabaka pompaya doğru gider, pompadaki tabaka hortuma doğru gider, hortumdaki tabaka enjektöre doğru gider, enjektördeki tabaka yanma odasına doğru gider, yanma odasındaki pislik de egzozdan dışarı gider. Siz 3-4 defa bunu kullandığınızda yada belli bir rutine bağladığınızda sistem ilk başlarda temizlenir ve devam ettiğiniz sürece de kendini temiz tutar. Siz arkadaşınızı dinleyin 2. katkıyı da koyun 3. katkıyı da koyun. Ancak bu katkıları koyduktan sonra kutunun arkasında yazdığı gibi sabit devirde 50km gitmeye çalışın.

Çok yakıyor kısmına geleyim, evet biraz çok yaktığı doğrudur. Siz kullanmaya devam ettiğiniz sürece normal seviyelere tekrar inecektir.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ürünü koyduktan sonra Kullanımınız devirli ve en az 50 km boyunca olmalıydı. Aracıniz dpf li bu yüzden arada devirli kullanın. Ayrıca ürünü enaz 10000 bin km sonra yeniden uygulaya bilirsiniz. Çok sık kullanımı önerilmez arka arkaya