En sadesinden astra F

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Benim de arka camın tavanla birleştiği yerde vardı bi paslanma. Üstten halledemedik mecbur cam söküldü, astarıydı boyasıydı derken de 2 gün kaldı servisin kaportacısında. kaportacıyla aramız iyiydi, ilgilenmişti sağ olsun çok. ufak tefek şeylerimi de halletmişti. şu an da da tavanda var birkaç ufak boya atması. çoğu da taş çarpmasının sonuçları.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de arka camın tavanla birleştiği yerde vardı bi paslanma. Üstten halledemedik mecbur cam söküldü, astarıydı boyasıydı derken de 2 gün kaldı servisin kaportacısında. kaportacıyla aramız iyiydi, ilgilenmişti sağ olsun çok. ufak tefek şeylerimi de halletmişti. şu an da da tavanda var birkaç ufak boya atması. çoğu da taş çarpmasının sonuçları.

acaba söktürüp boyatıp taktırsam fitilde bozulma olurmu yenisi biraz tuzlu diyolar:D

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
ahh hocam, ahh, fitil maceramı anlatma gereği duymamıştım ben sana lafını açınca aklıma geldi yine :) ben camı söktürmeye meşhur camcılardan birine gittim kaportacımın da tavsiyesiyle. tek bi noktadan fitili kesti mecburen. ama kesmeden önce parça stokların baktılar, benim arabanınkilere var dediler. o arada da bizim arabaların hatchbacki gelmişti oraya bi tane. arkadan hafif vuruk, cam patlaktı. meğer parçaya bakan onunkine bakmış. tabi, bizim bundan 3 gün sonra camı geri taktırmaya gittiğimizde haberimiz oldu. ama camı söken usta fitili tek noktadan kestikten sonra ne olur olmaz diye de cama dolayı camı emanete öyle almıştı. taktırma günü parça olmadığını anladık (sedan için yokmuş, var dedikleri o hatchback içinmiş) usta, eski fitilin zaten yeni takacaklarından çok daha iyi iş göreceğini söyledi. biraz da o yüzden atmamış. güzel altını slikonladı takmadan camı ve fitilin yerini. 3 sene oldu hiçbir sıkıntı yok. zaten demesine göre fitilin amacı biraz da görüntü. iş, camın altına slikonu iyi çekmekteymiş.
orijinal fitili bulmak zor zaten, bulursan da dediğin gibi tuzludur. ben kapı fitillerinin orijinalini araştırmıştım. uçuk bi fiyat çıkmıştı o da almanyadan sipariş üzerine gelecekti.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bazen görüyordum yeni arabalarda fitil yok acaba neden diye soruyordum kendime :D abi sende benim araba gibi tamponları beyaz yapsan çok iyi olur:)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
ben tam klasikçiyim ya hiç kurcalatmadım. bu tamponlara, arabayı yıkadıktan sonra lastik parlatıcısı uyguluyorum, yağmur olmazsa bir hafta cayır cayır yanıyor tamponlar. bir de görev yaptığım yerde bunu yaptırma şansım yok. ancak memlekete - samsuna-gittiğimde uğraşmam lazım.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben tam klasikçiyim ya hiç kurcalatmadım. bu tamponlara, arabayı yıkadıktan sonra lastik parlatıcısı uyguluyorum, yağmur olmazsa bir hafta cayır cayır yanıyor tamponlar. bir de görev yaptığım yerde bunu yaptırma şansım yok. ancak memlekete - samsuna-gittiğimde uğraşmam lazım.

Ufak dokunuşlar arabayı güzelleştirir be abi ama sen bilirsin:)