Elektronik el freni

alperdemirel05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal koşullarda hareket halindeyken elektronik el frenini çekip bıraktığınızda veya çekili tuttuğunuzda aracımız kontrollü şekilde frenleme yaparak duracaktır. Acil durumlar için planlanmış bir senaryodur. Bu işlem yapılırken aynı zamanda gördüğünüz uyarı ışığı yanar diye hatırlıyorum hocam. Sizden ricam işaretin fotosunu atabilirmisiniz.

Tekrar merhaba, seyir halindeyken hiç dokunmadım. Arıza lambasını klavuzdan ekliyorum. Göstergeden yakalama şansım olmadı.. ve dediğim gibi arada bir 2 saniye yanıp sönüyor.. şehir içinde yandığını henüz görmedim.. Bu arada el freni de çalışıyor rampa da denemedim ama çektğimde araç şöyle bir oturuyor yani..

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Hocam mutlaka götürün servisine. Kul yapımı sonuçta Allah korusun uzun yolda birden tutabilir kitlemese bile arkanızdan gelenler için sıkıntı olur. Bu tip sistemler arıza verebiliyor mesela birinden duymuştum passatı yolda giderken istanbulda fsm köprüsünde anlamsız bir şekilde esp devreye girmiş arabayı sağa sola çekmiş. Yani özelliklerimiz güvenlik sistemlerimiz güzel ama nerde nasıl arıza yapacağını nasıl tepkiler vereceğini bilemiyoruz.

Aynn hocam haklısınız.. Gideceğim en kısa zaman da servise..

Ekli dosyalar

• elektrikli park freni arızası.JPG
    elektrikli park freni arızası.JPG
    63.6 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleme: