Elektronik direksiyon devre dışı oluyor..

morfy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ben bu forma yeni üye oldum,inş yararlı bilgileri hep birlikte paytlaşacağız..

aracın direksiyonu park esnasında ağırlaştı ve çook zor çevrilir hale geldi, aracı istop edip yarım saat bekledikten sonra tekrar elektronik direksiyon devreye giriyor ve düzeliyor,bu benim başıma 2 kez geldi,bu şekilde bir sıkıntıyla karşılaşan varmı?
Acaba sebebi nedir?
ne yapmam gerekli?

yardımcı olursanız sevinirim..

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasım bildiğim kadarıyla bazı Opellerde olan bi sorun bu ve o durumda kesinlikle direksiyonu zorlayarak oynatmamak gerekiyormuş...belki hidrolikte bi kaçak olabilir..

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
elektirkli olduğu için veri kaybı veya soket temassızlığı olabilir veya direksiyon beyninde sorun olabilir bakmak gerekir.

morfy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı alalı 6 ay oldu,alacağım zaman direksiyonla ilgili sıkıntı vardı,bu tip bişey sanırım alacağım kişi arabanın herşeyini yaptırdı öle satın aldım,sizce servise gösterip bunu sormalımıyım?
masraf çıkartırlarmı acaba?

morfy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu kafama takıldı bugün servise gittim,arada bir olacağını sölediler,aküden tam elektrk alamadığı için oluyomuş,böyle bişey başınıza gelirse arabaya 5-10 sn fazla gaz verip akünün tam şarj etmesini sağlayın,düzelirmiş,Usta söyledi valla:)..

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bu konu kafama takıldı bugün servise gittim,arada bir olacağını sölediler,aküden tam elektrk alamadığı için oluyomuş,böyle bişey başınıza gelirse arabaya 5-10 sn fazla gaz verip akünün tam şarj etmesini sağlayın,düzelirmiş,Usta söyledi valla:)..
:kop: :kop: :kop:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elektrikli dediysek fabrika çalıştırmıyor :D