astra 1.3 cdti sistemler buzda/karda devre dışı kaldı :((

zamazingo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eren bey aynı sorunu bende yaşadım..2008 model benim araba eastyronic şanzımanların kaderi diye ifade edldi usta tarafından bir kısım müşterimzde olan şey onlardan biride siz olmuşsunuz dendi zorlamaya bağı bu hatayı veriyormuş arkadaşımızın dedği gibi ucuz yırtmışsınız kar modu bizim opelde hikaye daha önceki yorumlardaki gibi tirptonikte 2yle kalkmak daha iyi oluyor opel vede toyotadaki m/m givi çağın gerisinde kalmış otomatiklerin kaderi bu....volkswagendeki dsg vb şanzımanlara geçmemiz dileğiyle...tekrar geçmiş olsun

sabahları araba ilk çalıştığında m2'ye geçmiyor şansıman. ama kar moduna basınca a2'de kalkıyor. dediğiniz gibi easytronic geri bir teknoloji ve sarsıntılı ama kullanımı rahat.

gerçi 2011 1.6 tdı jettamız da var şirket arabası, DSG şanzımanlı 1 numara yapılmış bir şanzıman ... sarsıntı yok ve direk ekonomi ve konfor amaçlı yapılmış. ancak mercedeslerin yeni tam otomatik şanzımanları daha da üstün ve aynı zamanda performanslı...:cool:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda Good Year UltraGrip 7+ kar lastiği var, çok memnunum, karda, buzda kayma yapmıyor.

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar az önce opel servisten geldim. yaşadığım olayı anlattıktan sonra arabayı kontrol ettiler ve sistemin kendini devre dışı bıraktığını, bunun da uzun patinaja düşme veya zorlamada aracın aktif güvenlik sensörlerinin hata okuduğunu ve bunun üzerine de sistemin araba çalışır durumda iken devreden çıktığını belirttiler. kontağı kapatıp açınca tekrar eski ayarına dönermiş... :confused: ayriyetten bu durumun rutin bir şekilde tekrarlanabileceğini aracın sistem güvenliği için bu şekilde kendisini bypass ettiğini açıladılar. bu arada ön teker ve arka teker kalibrasyonu ile şanzımanı kontrol ettiler ve sensörlerin aktif olarak çalıştığını ve doğru ölçümler yapmaya devam ettiğini söylediler. :confused:
arabayı fazla zorlamazsam sistemlerin sorunsuz çalışacağını da garanti ediyorlar. bu arada da araca ses izolasyonu (motor ve lastik gürültüsü) + tam kaput filmi + yarı çamurluk filmi + boya koruma + cam suyu iticisi + döşeme leke koruması yaptırmak için servise bıraktım. akşam alacağım
şimdilik açıklamaları bu yönde... sistemle ve şanzımanla ilgili kesin garanti veriyorlar. biraz evhamlı olduğumu gördüklerinden sanırım 2+2 yıl garantisi vereceklerini söylediler, tabi ki tüm bakım işlerini 2 yıl boyunca yapırmam şartıyla...:)

bu işlemleri kaça yaptırdınız?????

bu arada da araca ses izolasyonu (motor ve lastik gürültüsü) + tam kaput filmi + yarı çamurluk filmi + boya koruma + cam suyu iticisi + döşeme leke koruması yaptırmak için servise bıraktım.

zamazingo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işlemleri kaça yaptırdınız?????

bu arada da araca ses izolasyonu (motor ve lastik gürültüsü) + tam kaput filmi + yarı çamurluk filmi + boya koruma + cam suyu iticisi + döşeme leke koruması yaptırmak için servise bıraktım.

Opis Nihan hanım 'dan toplam 1.000,00-TL 'ye 2 taksit
camlara filmi de dahil edersek 1.350,00-TL olacağını söyledi. ben film yaptırmadım.
bu arada boya koruma dedikleri nanotech teknoloji değil. american malı maguiers diye bir marka var onu kullandılar. daha önceki arabalarımda da kullanmıştım (cila-çizik önleyici) kaput filimi ithalmiş ama markasını hiç duymamıştım. kalın bi film. tam kaputta değilde yan çamurlukda dikkat çekiyor. 2 yıl garantili
tüm paketi (cam filmi dahil) 1.950-TL demişlerdi. cam filmi hariç 1.000-TL/2 taksit. arabaya da sağolsun iyi indirim yapmışlardı ve ek şeyler vemişlerdi. trafik seti, kauçuk paspas, yangin söndürme tüpü, kar zinciri...