Elektrik arızası

serkannn84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aracımda elektrik aksamdan kaynaklandığını düşündüğüm bi arıza var.Her zaman olmamakla birlikte, bazen araçta giderken, birden km/h ve devir ibreleri 0 lanıyor.Bu esnada sinyaller de çalışmıyor, digital olan km göstergesi sönüyor.Ama km sıfırlama butonuna bastığımda, digital km. göstergesi çalışıyor, geri kalan herşey aynı.Bu arıza durumunda farlar yine yanıyor.Sinyallerin çalışmayıp, farların yanması ayrıca ilgimi çekti.Bi süre böyle kullandıktan sonra, birden el freni ışığı yanıyor (el freni inik olmasına rağmen) ortalama 2sn. sonra ibreler yerine geliyor, 4-5 sn. sonrada el freni ışığı sönüyor.Bunu bi kere yaptıkan sonra, ard arda mutlaka bi kaç kere daha yapıyor.Hatta bazen uzun süre düzelmediği oluyor, yani ibresiz ve sinyalsiz kullanıyorum aracı.Es kaza bu durumdayken aracı stop ettirirsen, motor çalışmayabiliyor.Ancak marş motoru çalışıyor, buna rağmen motor gaz almıyor.bi 10-15 dk. bekliyorsun ve motor çalışıyor.Aracım Opel Corsa C 2001 model tek kapı, imza da görüldüğü gibi.Muhtemelen çok karışık bi arıza :)))) Yetkili servise götüreceğim müsait olduğum en kısa zamanda, ama yine de paylaşmak istedim, bu tecrübeyi yaşayan oldu mu diye?

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektirik tesisatındaki basit bir kısa devreden olması yanlızca bir ihtimal.

Aynı anda bu saydığınız yerlerin hepsi bozulacak değil ya.

savarcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta yuvalarına baktır babamın arabasında da oluyordu aynı şey yuvalardan birinin tırnağı gevşemişti ve hareket halindeyken ve ya da far açıp kapayınca gidiyordu. sigortalarla ilgilidir muhtemelen.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abs beynin soketlerinede bakın. birde hata verdiği anda gösterge panelini ilerleri doğru itekleyin değişecekmi? belki panelin arkasında tam değmeyen yer vardır.

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
yakın zamanda teybi değiştirdin mi yada en son ne yaptırdın araca bir düşün ona göre hareket et çünkü işin içinden zor çıkılan bir durum, ben orjinal teybe anfi taktırdığımda ordaki kabloları kestiklerinden buna benzer bir olay başıma gelmişti tekrar zor toparladılar bi kaç gün sürdü yani o kadarını söyleyeyim sana.
bu hata olmadan önce araca birşey yaptırdıysan ordan çık yola

wiplex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı hata benim aracımdada var şuan acaba nasıl çözdünüz problemi ?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
konu 2009 konusu
hort hort :)