Vectra B kasa Gösterge Saçmalıyor.

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şarj dinamosu dagılmış arabanın. Şarj dinamosu degiştirildi. Araçta sorun kalmadı. Bilginize :)

Sorunumla ilgilenen arkadaşların hepsıne teşekkur ederimm :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde gösterge değişti yine sorun devam ediyor. ben aküden şüpheleniyorum.
ne kadara mal oldu şarj dinamosu ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde gösterge değişti yine sorun devam ediyor. ben aküden şüpheleniyorum.
ne kadara mal oldu şarj dinamosu ?

hangi arabaınınki kardeşim senin? dinamo işi çok eziyetliymiş ya ben geçen biraz araştırdım piyasada bi kaç motor tipinde kullanılan dinamolar resmen fahiş fiyat... z19 ,z16lex dinaoları hem doğru düzgün piyasada yok hemde olan 700 den başlıyor söylemeye... boscha sormak lazım enmantıklısı... çin malları var ona bile 500 den fazla fiyat çekiyolardı...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok benim 206'nın ya. vectranın sıkıntısı yok. onun akü zayıflarsa sapıtıyor :D
benim arabadada sorun şu arabanın aküsünü ölçemiyorum çalışırken o ölçme aletini birşey acayip şekilde etkiliyor. gaz beyni ve abs beyni dipdibe omu diye şüpeleniyoruz. birde aküden c.tesi günü adam makinayla ölçmeye çalıştı baya teleskop gibi makina oda garpi garip davrandı. adam aküden olabilir diyor akü değilse arabada manyetik alan yapan bişey var diyor. saçma sapan konuştu ilginç ilk defa gördüm diyor :D
birde günde 1 defa göstergeler dibe vuruyor km sıfırlıyor (günlük) sonra devam akşama kadar 50 defa marşa bas sıkıntı yok...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok benim 206'nın ya. vectranın sıkıntısı yok. onun akü zayıflarsa sapıtıyor :D
benim arabadada sorun şu arabanın aküsünü ölçemiyorum çalışırken o ölçme aletini birşey acayip şekilde etkiliyor. gaz beyni ve abs beyni dipdibe omu diye şüpeleniyoruz. birde aküden c.tesi günü adam makinayla ölçmeye çalıştı baya teleskop gibi makina oda garpi garip davrandı. adam aküden olabilir diyor akü değilse arabada manyetik alan yapan bişey var diyor. saçma sapan konuştu ilginç ilk defa gördüm diyor :D
birde günde 1 defa göstergeler dibe vuruyor km sıfırlıyor (günlük) sonra devam akşama kadar 50 defa marşa bas sıkıntı yok...

muhtemelen şarj dinamosundaki diotlardan biri ısınınca elektrik kaçırıyor... yani aküye dc akımın yanında ac akımda yolluyor...bi kaç yabancı sitede okumuştum... şarj dinamosunu söktürüp diotları ölçtürmek gerekiyor hatta değiştirmek gerekiyor direk... sakat iş yakmasın sensörleri beyni falan aman diyim ;)